نوشته های بی خواننده

پادگان خاتمی یزد

۷,۸۷۲ دیدگاه

اگر سوالی درباره پادگان خاتمی یزد دارید، معمولا جوابش را می‌توانید در کامنت‌های این مطلب پیدا کنید. اگر هم پیدا نکردید سوال‌تان را همانجا مطرح کنید و معمولا ظرف یکی دو روز دوستانی که اطلاعات دقیقی دارند جواب‌تان را می‌دهند. برای آسانتر بودن دسترسی سوال‌های رایج را اینجا دسته‌بندی کرده‌ام:

پادگان، آدرس و تلفن، راه‌های تماس و ملاقات

- آدرس پادگان خاتمی یزد چیست؟
+ یزد، کیلومتر ۲۲ جاده خضرآباد، پادگان آیت الله خاتمی.

- تلفن پادگان خاتمی یزد چیست؟ چطور می‌توانیم به سربازمان تلفن بزنیم؟
+ خانواده‌ها نمی‌توانند به سربازشان زنگ بزنند. باید منتظر باشید تا یکی دو روز بعد از شروع دوره آموزشی سربازتان کارت تلفن داخلی بگیرد و به شما زنگ بزند. ارتباط تلفنی مهمترین مشکل پادگان خاتمی است

- از داخل پادگان چطور می‌توانم به خانواده‌ام زنگ بزنم؟ کارت تلفن مخابرات با خودم ببرم؟
+ پادگان خاتمی یک سیستم تلفن داخلی خاص خودش دارد. کارت‌های تلفن مخابرات داخل پادگان به دردتان نمی‌خورد (البته همراه داشتنش ضرری ندارد و در مرخصی شهری خیلی به درد می‌خورد). برای زنگ زدن از تلفن‌های آسایشگاه باید منتظر باشید تا گروهان‌تان مشخص شود و مسوول هماهنگی با مخابرات تعیین شود (اصطلاحا ارشد مخابرات). این ارشد یک پین کد به شما تحویل می‌دهد که با آن می‌توانید از تلفن‌ها استفاده کنید. برای شارژ کردن آن هم به همان ارشد پول می‌دهید.

-آیا می‌توانیم به سربازمان نامه بنویسیم
+ بله. از سربازتان بپرسید کدش چیست؟ کد یک عددی است که شماره گردان و گروهان و ردیف سرباز در گروهان را مشخص میکند. مثلا ۲۱/۰۸۴٫ در نامه های‌تان این کد را هم ذکر کنید تا نامه آسانتر به دست سرباز برسد.

- می‌توانیم به ملاقات سربازمان برویم؟
+ بله. باید به دژبانی پادگان مراجعه کنید و اسم و ترجیحا کد سرباز را اعلام کنید (درباره کد سوال قبلی را ببینید). دژبانی با گروهان مربوطه تماس می‌گیرد و سربازتان برای ملاقات به محوطه دژبانی می‌آید. در همان محوطه می‌توانید با هم دیدار کنید ولی نمی‌توانید فرضا سربازتان را با خودتان به شهر ببرید.

درباره مرخصی ها قسمت مربوطه را ببینید

نحوه اعزام، روز اول خدمت، لوازم ضروری، اقلام ممنوعه

- روز اعزام چه اتفاقی می‌افتد؟
+ در روزی که در برگه سبزتان ذکر شده تشریف می‌برید نظام وظیفه (در تهران میدان سپاه). غیر از برگ سبز و برگ سفید همراهتان باشد. لازم نیست وسیله خاصی با خودتان ببرید. آنجا اعلام می‌کنند که فلان روز و فلان ساعت در ترمینال جنوب حاضر باشید برای اعزام به پادگان خاتمی. کارتان در نظام وظیفه در روز اول خدمت معمولا بیشتر از نیم ساعت طول نمی‌کشد.

- آیا بعد از معرفی به خاتمی برای اندازه کردن لباس و … مرخصی می‌دهند؟
+ نه. قدیم روال کار اینطور بوده که بعد از معرفی به پادگان و دریافت جیره، یکی دو روز به سرباز مرخصی می‌داده‌اند برای اندازه کردن لباس و چاپ اتیکت و از این جور کارها. الان روال پادگان خاتمی این است که لباس‌‌های به‌اندازه به سربازها می‌دهد و اتیکت را هم خودش چاپ می‌کند و دوره آموزشی بدون وقفه/بدون مرخصی از روز اول شروع می‌شود.

- در جیره چه اقلامی به سرباز تحویل می‌دهند؟
+ کوله سربازی، پتو، یونیفرم (لباس، شلوار و کلاه رسمی سپاه)، کاپشن، پوتین، شلوار گرم کن، زیرپوش، شورت، چفیه، کلاه پشمی، صابون، شامپو، دفتر ۱۰۰ برگ، خودکار، قاشق، چنگال، قند، دمپایی، پودر لباسشویی

- فهرست اقلام ممنوعه؟
+ سیگار، فندک و کبریت، تیغ و لوازم اصلاح (حتی موزر)، موبایل، اصولا هر جور وسیله الکترونیکی، مجله های سرگرمی و جدول و سیاسی

- با موبایلم چکار کنم؟
+ موبایل و سایر اقلام ممنوعه را می توانید به دژبانی تحویل بدهید و آخر دوره تحویل بگیرید

- فهرست چیزهایی که بهتر است همراه‌مان باشد؟
+ نخ و سوزن، کش، سنجاق قفلی، کارد میوه خوری، ناخن گیر ساده، پول، ساعت، کیسه فریزر، کتاب، قرص سرماخوردگی (ترجیحا واکسن سرماخوردگی بزنید)، آجیل و تنقلات، شورت و زیرپوش و جوراب نخی

- چیزهایی که ممنوع نیست ولی بهتر است نبریم
+ کلا چیزهایی که در جیره تحویلتان میدهند، کنسرو و خوراکی ها (اگر از غذای پادگان خوشتان نیامد میتوانید از بوفه کنسرو یا ساندویچ بخرید)، ظرف و ظروف

دوره آموزش، مرخصی، اردو، یگان خدمتی

- در پادگان خاتمی سخت می گیرند یا آسان؟
+ نه خیلی سخت و نه آسان. گول اصطلاح «هتل خاتمی» را نخورید و انتظار بخور و بخواب نداشته باشید. از آن طرف انتظار یک دوره طاقت فرسا را هم نداشته باشید. البته سختی و راحتی کمی هم بستگی دارد به فصل اعزام و شخص فرمانده گروهانتان. معمولا کسانی که دوره اسفند یا همزمان با ماه رمضان اعزام میشوند خوش شانس ترند. از آن طرف کسانی که گردان یک می افتند خوش شانس تر از گردانی دویی ها هستند. بیشتر شکایت سربازها از کم خوابی و کلاسهای رژه است. وضع غذا در مجموع بد نیست و بقیه امکانات رفاهی پادگان هم اگر چه با هتل قابل مقایسه نیستند ولی قابل تحمل اند.

- دوره دقیقا چند روز طول میکشد؟
+ برنامه هر دوره با دوره های قبل و بعد خودش فرق میکند. روزهای اول دوره برنامه ای به نام «برنامه سین» اعلام میکنند که همان کم و بیش اجرا می شود. مسوولین پادگان عمدا از اطلاع رسانی دقیق درباره جزئیات دوره خودداری میکنند و بازار شایعات درباره مرخصی میان دوره یا زمان دقیق ترخیص خیلی داغ است و هر چه به سمت آخر دوره برویم داغتر هم میشود. بهتر است به این شایعات توجه نکنید و گرنه اعصابتان واقغا فرسوده خواهد شد.

- مرخصی میان دوره چند روز است؟
+ مرخصی میان دوره چیزی است که نه تاریخش مشخص است و نه اصلا دادنش قطعی است. بعضی دوره ها مرخصی میاندوره نداشته اند یا فقط به متاهلها مرخصی داده اند. اما معمولا در اکثر دوره ها یک مرخصی ۴-۵ روزه در هفته پنجم اعلام میشود.

- من در یزد فامیل دارم. آیا می توانم آخر هفته ها مرخصی شهری بگیرم.
+ خیلی رویش حساب نکنید. بطور کلی پادگان خاتمی خیلی در مرخصی دادن خسیس است. در عوض چند جلد کتاب همراهتان داشته باشید که اگر مجبور شدید جمعه ها را در پادگان بگذرانید حوصله تان سر نرود.

* به زودی تکمیل می‌شود

پذیرش، کفایت، خدمت قبلی، معاف از رزم

* به زودی تکمیل می‌شود


این بیست و چند روز گذشته را جایی بودیم به نام «مرکز آموزش رزم مقدماتی آیت الله خاتمی یزد» یا به اختصار «پادگان خاتمی» یا به قول دیگر «هتل خاتمی». البته وقتی می‌شنوید «پادگان»، خیلی یاد توپ و تانک و زره‌پوش و سیم‌خاردارهای حلقوی و میدان مین و زاغه مهمات و از این جور چیزها نیفتید. بیشتر به یک تکه از بیابان خدا فکر کنید که دورش سیم خاردار کشیده‌اند و چند سوله و ساختمان آجری هم گوشه و کنارش ساخته‌اند.

یاد آن موقع که عکس هوایی پایگاه‌های نظامی کلی محرمانگی داشت و توی هزار سوراخ قایم می‌شد به خیر! این روزها، به یاری گوگل مپ می‌توانید نقشه‌ی جاهایی را ببینید که یک پادگان آموزشی در برابرشان خیلی ناقابل به حساب می‌آید.

پادگان خاتمی در ویکی‌مپیا

مرحوم آیت الله خاتمی که نامش روی پادگان است، پدر سید محمد خاتمی است و چند سال آخر عمرش (بعد از ترور آیت الله صدوقی) امام جمعه‌ی یزد بوده است و ساخت پادگان در زمان او و به پیشنهاد یا تایید یا حمایت او آغاز شده است. مسوولین پادگان هم خیلی تاکید دارند که بچه‌ها به اشتباه نگویند شهید خاتمی.

پادگان در دامنه‌ی شمالی شیرکوه واقع شده است و به طرف جنوب و جنوب غربی که نگاه می‌کنی، منظره‌ی خیلی خیلی چشم‌نوازی از شیرکوه و کوه‌های همسایه‌اش می‌بینی که هر کدام‌شان زیر آفتاب به رنگی در آمده‌اند. توی این یک ماه، تقریبا هر روز صبح بعد از طلوع آفتاب، هر چقدر که وقت داشتیم به این منظره خیره می‌شدیم و تا روز آخر هم نه خسته شدیم و نه برایمان تکراری شد.

غیر از منظره شیرکوه و همسایگانش، گاهی هم چشم‌مان را به دیدن پرندگان و درندگان آن دور و بر سرگرم می‌کردیم. عقاب پیدا می‌شد و شغال و روباه (دیدن این دو تا خاص کسانی بود که پست نگهبانی شب به‌شان می‌خورد) و یکجور پرنده‌ی شاخدار که هنوز نفهمیده‌ام اسمش چیست. چیزی تصور کنید تقریبا دو برابر گنجشک به رنگ خاکی که پرهای بالای سرش شاخ شده باشد.

نوشته‌های «احتمالا» مرتبط:


توصیه:
در صفحه «از سربازی » مطالب و توضیحات بیشتری پیدا میشود. بد نیست سری هم به آنجا بزنید.


نوشته علی گنجه ای

۳ آذر ماه ۱۳۸۷ ساعت ۶:۳۸ ب.ظ

۷,۸۷۲ دیدگاه درباره «پادگان خاتمی یزد»

با آر.اس.اس مشترک نظرات شوید پیوند Trackback

 1. ابراهیم پور

  ۳۰ تیر ۹۳ ساعت ۱۱:۵۲ ب.ظ

  سلام، امریه بودم ولی قبل از اعزام انصراف داد.مرکز آموزشی من همان مرکزی شد که قرار بود امریه بشم یعنی پادگان خاتمی.
  بعد از دوره آموزشی آیا به همان لشکری که از آنجا اعزام شدم برمی گردم یا تغییر می کنه. آیا اساسا پادگان خاتمی می تونه افرادرا هر جایی خواست تقسیم کنه؟

 2. بهروز

  ۲۵ تیر ۹۳ ساعت ۱۰:۳۱ ق.ظ

  روز اول آموزش گفتن تاکتیک دارید با خودم فکر میکردم که تاکتیک چیه یه دفعه صدای رگبار تفنگ اومد گفتن به خوابید سینه خیز برید پاشید بدویید سینه خیز همین جور تکرار شد

 3. مهدی

  ۲۱ تیر ۹۳ ساعت ۴:۲۴ ب.ظ

  بهترین دوره خدمت اموزشی هست قدر بدونید پیچوندناش خیلی حال میده شامس بیارید گروهان ١١ با ممد زارع باشید سختگیره ولی خیلی مرده إرهابی پیچوندن خواستید و کاره أی دیگه رآه نمائی تون میتونم
  بکنم اندک ماها
  رفیقم فرمانده دسته هست اونجا برید حال کندی

 4. علیرضا

  ۱۱ تیر ۹۳ ساعت ۱۱:۰۶ ب.ظ

  سلام به همه بچه های دوره ۱۸۰ گروهان ۱۴ و اقای دشت ابادی که خیلی اذیتمون کرد
  الان داریم تو شهر خودمون تهران خدمت میکنیم بچه های اموزشی هم با ما هستن یا تو پادگانهای اطراف هستن
  یادش بخیر
  اردو چقدر سخت بود به اندازه کل عمرمون سختی کشیدیم ولی خاطرات شیرینش به دل ادم میشینه
  علیرضا زمان شعار کد ۱۲۵

 5. علی

  ۷ تیر ۹۳ ساعت ۵:۲۰ ب.ظ

  سلام.اونایی که فقط دوره یک ماهه دارن تو پادگان چیکار میکنن؟تلفن میتونن بزنن؟بیرون میتونن برن؟خواهش میکنم جوابمو بدین

  • ناجی بی نشان

   ۷ تیر ۹۳ ساعت ۷:۰۵ ب.ظ

   سلام
   دوره یک ماهه اصلاً نداریم
   دوره ها دوماهه هست و تلفن هم دارن البته باید صف وایسن و شلوغه
   بیرون هم اگه منظورتون مرخصی داخل شهر هست با شرایطی بله اونم میتونن استفاده کنن

 6. علی

  ۷ تیر ۹۳ ساعت ۵:۱۹ ب.ظ

  سلام.اونایی که فقط دوره یک ماهه دارن تو پادگان چیکار میکنن؟تلفن میتونن بزنن؟بیرون میتونن برن؟

 7. مرتضی

  ۱ تیر ۹۳ ساعت ۲:۱۴ ب.ظ

  سلام با فوق لیسانس افتادم یزد بچه تهران هستم کسی هست سمته غرب تهران

  • امیر

   ۱ تیر ۹۳ ساعت ۵:۰۸ ب.ظ

   منم آموزشیم پادگان خاتمی یزده. فردا قراره ساعت ۷ راه بیوفتیم. بچه غرب تهرانم

 8. نیما

  ۱ تیر ۹۳ ساعت ۱:۲۲ ق.ظ

  دوباره سلام، متشکرم که خیلی کامل جواب دادی! مخصوصا اینکه معلوم نیست بیوفتم پادگان قبلی! قبلا از مازندران دفترچه فرستادم آموزشی بودم نیشابور و افتادم سمنان خیلی سخت گذشت اینبار از تهران فرستادم خداکنه بیوفتم تهران یا مازندران هرچند احساس میکنم ربط خاصی نداشته باشه! نظر شما چیه؟! :-)

  • علی گنجه ای

   ۱ تیر ۹۳ ساعت ۲:۰۱ ق.ظ

   نباید ربطی داشته باشه. بستگی داره اون موقعی که داری تقسیم می‌شی کجا اعلام نیاز کرده باشه.

   • حمید

    ۴ تیر ۹۳ ساعت ۴:۵۱ ب.ظ

    سلام ما چطور میتونیم عکس هایی که تو پادگان انداختیم رو در صفحه بگذاریم

  • ایمان پارسا

   ۱ تیر ۹۳ ساعت ۸:۱۶ ق.ظ

   شما دیگه اموزشی ندارید. چقدر خدمت کردید؟؟؟
   البته ممکنه الان اعزام شده باشید و جواب ندید :)

 9. محسن اهوازی

  ۳۱ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۴۵ ب.ظ

  سلام ماروهم به سرهنگ فرشاد و سروان جلالی و ستوان رنجبر برسونید….بگید درجه رو خیلی بد دادین!بی معرفتا!

  • ایمان پارسا

   ۱ تیر ۹۳ ساعت ۸:۱۰ ق.ظ

   زمان من فرشاد سرگرد بود.و فرمانده گردان ۳ بود. رنجبر استوار۲ بود و فرمانده گروهان ۳۱ بود . حاج رضایی گروهبان ۱ بود و فرمانده گروهان خودمون ۳۲ بود. دوره ۱۶۳.
   فرشاد با اینکه گاهی خیلی عصبانی میشد ولی مهربون بود

   • محسن اهوازی

    ۴ تیر ۹۳ ساعت ۷:۱۴ ب.ظ

    ایمان الان سرهنگ دوئه….رنجبر هم داره درس میخونه که درجش بره بالاتر…..

    الان گروهبان و استوار به عنوان فرمانده توشون استفاده نمیشه…حد اقلش ستوان ۳ هستن….

 10. حامد کریمی

  ۳۰ خرداد ۹۳ ساعت ۳:۲۱ ب.ظ

  سلام دوستان
  من با ۲۸ سال سن اول تیر ۹۳ اعزام به آیت اله خاتمی یزد هستم…
  سرباز معلم هستم…
  متاهل هم هستم …
  اونجا وضعیت چطوره …. ؟؟؟؟

  • احسان رحیمیان

   ۳۱ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۴۲ ق.ظ

   با سلام منم خاتمی افتادم و بچه یزدم . شما ها چقدر میترسین بابا . افتادین سپاه و توی ماه رمضان بازم میترسین .بیاین خوش میگذره .فقط یه نکته به همه توی سپاه هر چی به مسائل اعتقادی اهمیت بدین به شما کمتر گیر میدن.

  • سید مهدی

   ۳۱ خرداد ۹۳ ساعت ۱۱:۰۷ ق.ظ

   سلام داداش من دوره ۱۶۰ اونجا بودم مثل خودت متاهل بودم برو خدارو شکر کن که به ماه رمضان خورده زیاد سخت نیست مرخصی به افراد متاهل بیشتر میدن دورتونم زیر ۲ ماه نیست اینا همه حقیقته زود تموم میشه توکلت به خدا باشه اگه فرماندهای منو یعنی ممد و هادی زارعو دیدی بهشون سلام برسون بگو دوره ۱۶۰ کد۱۱۲ مهدی غفارزاده مداح رجزتون ارشد جدول خواهشا بهشون بگو خداحافظت باشه

  • سجاد

   ۵ تیر ۹۳ ساعت ۱۰:۲۴ ق.ظ

   فقط مواظب باش گیر اون [...] عقده ای کم سواد نشی . نحوه تقسیم بندی گروهان ها به این شکله که افراد کم سواد نصیب فرماندهان با سواد و سربازان با مدارک بالا گیر فرماندهان بی سواد می افتند تا پوستشون کنده بشه .بجز نمازی که اول وقت میخونی و ایشالا همیشه ادامش بدی چیز دیگه ای نصیبت نمیشه . البته مواظب بیماری های پوستی باش من یکسال گرفتارش بودم

 11. محمد

  ۲۹ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۴۶ ب.ظ

  سلام بر همه دوستان

  بعد از مدت ها به این سایت خوب سر زدم سایتی که یه دوره ای روزی ۱۰۰ بار چکش می کردم … یه حساب کردم دیدم یک سال و ۸ ماه از آن روزی که اعزام شدم گذشته !!! خدائیش الان که فکر میکنم چه قدر زود گذشت اما اون روزها ، یک روز مثل یک سال برام می گذشت.
  به امید سلامتی همه دوستان

 12. حسینعلی

  ۲۹ خرداد ۹۳ ساعت ۶:۰۶ ب.ظ

  سلام دوستان
  این برگ سفید چیه؟برای من از طریق پست یه نامه اومده که ۱/۴ باید اعزام بشم فک کنم برگه سبز باشه، ولی برگه دیگه نیومده!لطفا راهنماییم کنین
  با تشکر

 13. ali

  ۲۹ خرداد ۹۳ ساعت ۳:۲۶ ب.ظ

  سلام از مبارکه کی هست برا خاتمی یزد

  • بهزاد

   ۳۱ خرداد ۹۳ ساعت ۹:۱۶ ق.ظ

   سلام من ار مبارکه هستم زنگ بزن ۰۹۱۳۲۳۸۵۰۱۴

 14. کیوان

  ۲۸ خرداد ۹۳ ساعت ۱:۳۶ ب.ظ

  سلام به همه ی دوستان خوب و عزیز؛ کیوان هستم از کرمانشاه. منم اعزامی یک تیرم و هتل خادمی معروف افتادم.
  امیدوارم دوره ی خیلی خوب و سرشار از دوستی های بادوام رو باهم داشته باشیم.
  ممنونم از دوستانی که اطلاعات خیلی خوبی رو اینجا در اختیار ماها قرار دادن

 15. سعید صدقی

  ۲۸ خرداد ۹۳ ساعت ۱۲:۴۸ ب.ظ

  ۱/۴ اعزامم هست
  به پادگان خاتمی از تبریز

  • سجاد خدایی

   ۲۹ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۴۲ ب.ظ

   سلام سعید،فکر کنم ما هم دیگه رو بشناسیم ،منم افتادم یزد..

 16. بچه قیدار

  ۲۸ خرداد ۹۳ ساعت ۱۲:۴۴ ب.ظ

  سلام بچه ها کسی از زنجان هست من یک تیر اعزامم اگه هست شماره بده

 17. امیر

  ۲۷ خرداد ۹۳ ساعت ۹:۳۹ ق.ظ

  من هم ۴/۱ اعزامم. (پادگان خاتمی یزد) روز اول که قراره بریم میدون سپاه چه کار میکنند و چقدر بعدش اعزاممون میکنند به یزد؟؟

  • ایمان پارسا

   ۲۷ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۴۳ ق.ظ

   وقتی من اعزام شدم دقیقا یادمه ۱ اسفند۸۹ رفتم نظام وظیفه و عصرش حرکت بود با اتوبوس به سمت یزد.
   بلیط هم واسمون گرفته بودن.
   یعنی دقیقا عصر همون روز راه افتادیم.
   هی داد بیداد. چه حس عجیبی داشت

   • رضا

    ۲۷ خرداد ۹۳ ساعت ۴:۱۱ ب.ظ

    آقا سلام
    اونایی که اونجا بودید : یه تلفن از خودتون بهم میدید
    ۱ واسه متاهلا راحتتر میگیرن؟

   • محسن اهوازی

    ۲۷ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۰۲ ب.ظ

    ایمان دقیقا….توئم دوره طلایی بودی مثل من….ماهم عصر یک اسفند اتوبوس گرفتن برامون….چقدر روز بدی بود وثتی فهمیم فقط ۵ نفر از خوزستان اعزامیم به اونجا….پادگان کرمانشاه که فکر کنم ۵۰ تاییی سرباز گرفته بود از استان

    • ایمان پارسا

     ۲۸ خرداد ۹۳ ساعت ۱۲:۲۹ ق.ظ

     بله دوره طلایی بودم.
     ولی بخاطر همین دوره طلایی دورمون فشرده بود و خیلی فشار رومون بود از نظر جسمی.
     هی داد بیداد:)

     • محسن اهوازی

      ۳۱ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۴۳ ب.ظ

      آره. جمعه ها هم کلاس داشتیم:(

      خیلی روزای بدی بود جمعه ها!

  • رضا

   ۲۷ خرداد ۹۳ ساعت ۴:۳۴ ب.ظ

   ی سوال
   چظوری میشه sgar برد داخل؟؟؟؟؟

   • ایمان پارسا

    ۲۸ خرداد ۹۳ ساعت ۱۲:۳۲ ق.ظ

    سیگار نمیشه برد داخل.شما اگر خیلی نیاز به نیکوتین دارید میتونید بعد از ۱۰ روز که از دورتون گذشت مرخصی ساعتی بگیرید و برید نیکوتین بزنید.
    البته توی پادگان هم با قیمت گرون گیرت میاد اما مثلا آخر شبا با ترسو لرز پشت آسایشگاهی جایی باید بکشیش.
    من بچه ها رو میدیدم این کارو میکردن

 18. محمد

  ۲۶ خرداد ۹۳ ساعت ۱:۳۴ ق.ظ

  سلام
  اول تیر اعزام
  سرباز معلمی
  اقا میزارن جام جهانی رو نگاه کنیم؟

  • محسن اهوازی

   ۲۶ خرداد ۹۳ ساعت ۵:۰۵ ب.ظ

   ساعت ۹ و نیم شب قرقه و ۹ و ۴۵ دقیقه خاموشی و ۴ صبح بیدار باش برای نماز و صبحونه…به نظرت میشه چیزی دید؟ خستگی جسمی آموزشی برای من بد بود….امیدوارم مثل من هیچکدومتون زانو درد نگیرید….تاندونای پام کش اومد….به خاطر فشار حرکات رژه و ورزش و…
   البته دلیلش ورزش نکردن توسط من قبل از سربازی بود….

   • ایمان پارسا

    ۲۶ خرداد ۹۳ ساعت ۶:۵۴ ب.ظ

    منم ورزش نمیکردم.
    تایید میشه
    مینیکس پام پاره شد استخون رونم ترک برداشت. تا ۲ماه بعد آموزشی تو یگان خدمتی شَل میزدم که استعلاجی گرفتم و خوب شدم الان. دوره ۱۶۳ بودم

    • رضا

     ۲۷ خرداد ۹۳ ساعت ۴:۰۹ ب.ظ

     آقا سلام
     اونایی که اونجا بودید :
     ۱ واسه متاهلا راحتتر میگیرن؟
     ۲س ی گ ا ر چی؟

     • علی گنجه ای

      ۲۷ خرداد ۹۳ ساعت ۴:۱۴ ب.ظ

      ۱- فرقی نمی‌کنه
      ۲- قاچاق پیدا می‌شه ولی اگه دژبان بگیره جریمه داره و بدتر از اون آبروریزی.
      نمی‌دونم هنوز هم همین روال باشه یا نه ولی زمانی که من آموزشی بودم هر کس رو با سیگار می‌گرفتن یه نامه میزدن به دفتر گروهان جزئیات دستگیری رو گزارش می‌دادن. یه روز سه تا از بچه‌های گروهان ما رو گرفته بودن یکی‌شون یه بسته مارلبرو داشت، اون دوتای دیگه داشتن شریکی یه نخ مگنوم می‌کشیدن. این دو تا رو کچل کردیم تا آخر دوره بس که براشون دست گرفتیم

     • رضا

      ۲۷ خرداد ۹۳ ساعت ۴:۱۷ ب.ظ

      علی تو کی اونجا بودی؟

     • علی گنجه ای

      ۲۷ خرداد ۹۳ ساعت ۴:۱۹ ب.ظ

      آبان ۸۷

   • وحید

    ۲۷ خرداد ۹۳ ساعت ۱۱:۵۱ ق.ظ

    منم دیروز آموزشیم تو پادگان شهدای کرمانشاه تموم شد
    ۸۰ درصد بچه ها زانو درد گرفتند حتما پماد پیروکسی کام و باند کشی ببرید

 19. ...

  ۲۵ خرداد ۹۳ ساعت ۱۱:۵۶ ب.ظ

  با سلام.من هفته ی دیگه دوران خدمتم شروع میشه و افتادم پادگان خاتمی یزد.می خواستم بدونم اونجا امکانش هست بازی های جام جهانی فوتبال و والیبال رو از طریق تلویزیون پیگیری کنیم؟

  • ناجی بی نشان

   ۲۶ خرداد ۹۳ ساعت ۴:۵۷ ق.ظ

   سلام زمان بازیها با زمان استراحت شما یکی باشه بله
   تو هر آسایشگاهی یه تلویزیون هست

  • محسن اهوازی

   ۲۶ خرداد ۹۳ ساعت ۵:۰۱ ب.ظ

   تو هر آسایشگاهی دوتا تلویزیون هست نه یکی جناب ناجی…

   یکی واسه دسته یک( کد های یک تا ۶۰) یکی هم واسه دسته دو( کد های ۶۰ تا ۱۲۰)

   ما برای بازیهای سه هفته آخر لیگ که همزمان بودن یه سمت آبی بود و یه سمت قرمز که دو بازی رو در دوطرف میدیدن…

   برای دیدن بازی ها هم اینقدر خستتون میکنن و وقت کم داری که ترجیه میدی تو اون یه ساعت یا دوساعت تایم استراحت حمام کنی و تو صف تلویزیون بایستی یا درسای نظامی و عقیدتی رو بخونی که جریمه نشی….

   منم تفکر تورو قبل از آموزشی داشتم…و تفکرم اشتباه بود چون خیلی کم تونستم تلویزیون ببینم…

   • ایمان پارسا

    ۲۶ خرداد ۹۳ ساعت ۹:۴۶ ب.ظ

    زمان ما ستایش بود.بچها.وسط ستایش قرق بود.بچها میگفتن ستایش نبینید میخورید بهه جدول :)
    پیوست: تلوزیونا ال سی دی ۳۲ اینچ هستن. حداقل جای شکرش باقیه از این لامپ تصویرا نبودن.
    هرچند من اصلا نگاه نمیکردم
    راستی محسن منم بچه اهوازم. من فاوا معراج بودم

    • محسن اهوازی

     ۲۷ خرداد ۹۳ ساعت ۱۲:۵۲ ق.ظ

     اون صف تلفنه نوشتم تلویزیون.خخخخ

     ولی برای ما ال سی دی ۳۲ نبود:( مال ما ازین قدیمی پشت دارا بود….

     به به.چه باحال…منم الان امام علی هستم….

     • ایمان پارسا

      ۲۷ خرداد ۹۳ ساعت ۱:۴۴ ق.ظ

      خوش بحالت. ناحیه امام علی خیلی خوبه. البته ناشکری نباشه فاوا معراجم عالی بود.
      اما ناحیه امام علی و ناحیه امام حسین بهترین ها هستن توی استان

     • محسن اهوازی

      ۲۷ خرداد ۹۳ ساعت ۹:۵۷ ب.ظ

      فاوا معراج کجا میفته؟ همون دورو بره سپاه ولیعصره؟

      آره.جامون راحته. خدا بیامرزه پدره پارتی رو…شکرت خدا

   • ناجی بی نشان

    ۲۷ خرداد ۹۳ ساعت ۲:۰۲ ب.ظ

    گردان یک ، ۱تلویزیون داره گردان دو، ۲تا

   • ناجی بی نشان

    ۲۷ خرداد ۹۳ ساعت ۲:۰۶ ب.ظ

    جهت اطلاع:
    گردان دو،۲تا داره ولی گردان یک،۱دستگاه تلویزیون اونم تازه تو سالن هست

 20. Hiddenboy

  ۲۵ خرداد ۹۳ ساعت ۱:۴۷ ب.ظ

  سلام دوستان
  من یه هفته دیگه اعزام میشم پادگان خاتمی و با یکی صحبت کردم که اونجا اموزشیش رو گذرونده، میگفت خیلی سخت میگیرن مخصوصا کسایی که امریه دارن که میگفت می افتن گروهان ۱۱ که دیگه پوستشون کندس!!!
  راستی از اردوشم میگفت که واقعن وحشتناک به نظر رسید
  حالا میخوام بدونم واقعا اینجوریه؟
  ماه رمضون اسون نمیگیرن؟

  • ایمان پارسا

   ۲۵ خرداد ۹۳ ساعت ۴:۳۳ ب.ظ

   سلام جانم. بستگی داره سخت از نظر هر کسی یه چیزه.
   ماه رمضون عالیه

   • ع.و

    ۲۶ خرداد ۹۳ ساعت ۱:۱۶ ب.ظ

    گروهان ۱۱ رو اگه فرماندش هنوز محمد زارع باشه درسته ولی اگه غیر این گروهان بیفتی کویته

    • گیلان

     ۲۶ خرداد ۹۳ ساعت ۷:۵۴ ب.ظ

     دوره ۱۵۷٫فقط آقای بمانی.من گروهان ۱۲ بودم.سخت هم نبود.باید بیخیال باشی تا سریع بگذره واستون.

  • محسن اهوازی

   ۲۶ خرداد ۹۳ ساعت ۴:۵۷ ب.ظ

   والا ما گروهان ۲۲ بودیم..خدا شاهده ۱۱ای ها میگفتن چرا اینقدر به شما سخت میگیرن ولی به ما نه؟ تعجب بود براشون…

   به عنوان مثال ما دو تا رژه کلاسیک ونوین رو کار کردیم…ولی اونا یه دونه کلاسیک که ساده تره

   چون دوره طلایی بودیم( اسفند ۹۲) روزای جمعه ما میرفتیم نمازخونه و تمرین رژه نوین میکردیم….

   در ضمن امکاناتیی که گروهان ۱۱ و ۱۲ داره از ۲۱ و ۲۲ بیشتر بود….مثلا نمازخونه و کلاس ها بهشون نزدیک تر بود و بوفشون خیلی از بوفه گروهان ما بهتر بود….خیلی هم کمتر از ما تنبیهشون میکردن چون امریه قرارگاه خاتم بودن و هواشونو بیشتر داشتن…

  • محسن اهوازی

   ۲۶ خرداد ۹۳ ساعت ۵:۱۰ ب.ظ

   اردو هم یکم سخته ولی تجربه ی خوبیه….طوری که بعد از اردو قدر آسایشگاه رو میدونی….به قول بچه های دوره ی ما وقتی میای خدمت و توی آسایشگاهی قدر خونه رو میدونی….وقتی میری دبلیو سی هاش قدر دبلیو سیه خونه رو میدونی….وقتی میری اردو قدر آسایشگاه رو میدونی….وقتی میری دبلیو سی هاش قدر دبلیو سی های آسایشگاهو میدونی..خخخخ

   اینم واسه تو از اردوی ما که قبلا نوشتم:

   ۴ روز تو بیابون چادر زدیم ونرفتیم حمام و صبح تا شب با پوتین راه میرفتیم و فقط وقت غذا خوردن داشتیم نه کار دیگه ای! و حتی نصف شب هم با صدای بمب و خمپاره بیدار می شدیم یا رزم شبانه و مانور شبانه داشتیم و مجبور بودیم با پوتین بخوابیم که زود برسیم به سنگری که عصر روز اول حدود ۴ساعت کندیمش سه نفره و نتونستیم ۴ روز لباس عوض کنیم!

 21. محسن اهوازی

  ۲۳ خرداد ۹۳ ساعت ۶:۵۷ ب.ظ

  عیدتون مبارک بچه ها. دوستتون دارم:)

 22. sina

  ۲۳ خرداد ۹۳ ساعت ۱۱:۲۲ ق.ظ

  سلام
  من قبلا دوره تکمیلی رفته و ۳-۴ ماهم پادگان خدمت کردم، دانشگاه قبول شدم ، حالا که میخام ادامشو برم، اموزشی رو زدن یزد
  ۱- آموزشی که نداریم؟ چه مدارکی لازم ببریم علاوه بر کارت تکمیلی ؟
  ۲- اگه لطف کنید بفرمایید پادگان کجاس مسیرش و چجوری باید بیرم؟ ایستگاه خاصی داره یا با اژانسی چیزی رفت؟
  ممنون
  مطالب خوبیم نوشتید تو سایت

  • ایمان پارسا

   ۲۳ خرداد ۹۳ ساعت ۹:۰۹ ب.ظ

   سلام.این طور که معلومه شما آموزشی ندارید.برگه سبز دوره تکمیلیتون رو ببرید.این برگه توی سپاه کاملا اعتبار داره و مساوری گذروندن دوره آموزشی میمونه. سنوات قبلی اون مدتی هم که خدمت کردید کم میشه و با قانون ۲۱ ماه خدمت میکنید
   موفق باشید

  • مرتضی

   ۲۴ خرداد ۹۳ ساعت ۷:۱۲ ب.ظ

   سلام
   بچه ها با توجه به نوشته های دوستان تو این سایت و سایت های دیگه ظاهرا دوستانی که قبلا خدمت کردن افتادن پادگان خاتمی یزد و به نظر میاد همه رو ترخیص کنند و دوره ای برگزار نشه اگر هم برگزار شه چند روز.

   • ایمان پارسا

    ۲۵ خرداد ۹۳ ساعت ۷:۵۵ ق.ظ

    چیزی به نام دوره ی آموزشی برای کسایی که قبلا خدمت کردن و کسایی که کارت تکمیلی دارن توی سپاه وجود نداره.حتی واسه چند روز.

 23. ایمان پارسا

  ۲۲ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۰۴ ب.ظ

  خواهش میکنم سامان جان.
  شما هم قبلا آموزشی رفتید؟
  من خداروشکر پایه خدمتی ۸۹ هستم و تا مهر ۹۰ خدمت کردم و آموزشی دیگه ندارم:)

 24. مینا

  ۲۲ خرداد ۹۳ ساعت ۱۲:۰۴ ب.ظ

  شوهرم اومد وسایلاش برد گفت آماده باش هستیم.معلومم نیست تا کی.شایدم اعزام بشیم شهر دیگه.کسی در این مورد اطلاع داره؟اماده باش یعنی چی؟

 25. محمد

  ۲۱ خرداد ۹۳ ساعت ۹:۱۶ ب.ظ

  من سال ۹۰ سرباز خاتمی بودم خیلی پادگان خوبیه جدا عالیه نسبت به پادگان های دیگه هرکی اوفتاده اونجا شانس آورده

  • ایمان پارسا

   ۲۱ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۲۶ ب.ظ

   من دوره ۱۶۳ یعنی اسفند ۸۹ اونجا بودم.
   استخون رونم ترک برداشت مینیکس پامم پاره شد. با فوق دیپلم رفتم.

 26. سامان

  ۲۱ خرداد ۹۳ ساعت ۸:۰۵ ب.ظ

  سلام دوستان من سال ۹۰ نیشابور دوره ای اموزشی رو گذروندم و ۲۲ روز بعد از دوره ای اموزشی سرباز معلم بودم الان دوباره یک تیر باید برم اموزشگاه خاتمی دوستان اگه اطلاهاتی درباره این که من اموزشی باید برم یا نه و اگه من به نظرتون کجا معرفی میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • ایمان پارسا

   ۲۱ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۲۳ ب.ظ

   اگر برگه پایان دوره آموزشیتون رو داشته باشید فکر نکنم شما رو نگه دارن.
   برای اطلاعات دقیق تر شما برید از یکی از پادگانای سپاه توی شهرتون قسمت نیرو انسانی این سوال رو بپرسید.اونا دقیقا اطلاع دارن.ما رو هم در جریان قرار بدید.

  • ایل آمان

   ۲۲ خرداد ۹۳ ساعت ۲:۱۵ ق.ظ

   سلام . من مهر ۸۹ آموزشی(سپاه) بابل بودم(با دیپلم). بعد از اون به مدت ۱۰ ماه خدمت کردم توو شهر خودم(و دانشگاه کاردانی قبول شدم). و در کل ۳۵۸ روز سابقه خدمت دارم و ۳ ماه و۲۴ روز کسری درج در پرونده). و اونموقع ۱۸ ماه بود. که الان قانون جدید ۲۱ ماه شده (که یعنی من ۳ ماه باید اضافه خدمت کنم). و ۱ تیر ۹۳ دوباره اعزامم. به همین پادگان آیت اله خاتمی…
   که الان برای شما آموزشگاه خاتمی رو زدن یعنی دوباره آموزش میبینی. و اونجا بیشتر با هم آشنا میشیم. :)

   • ایمان پارسا

    ۲۲ خرداد ۹۳ ساعت ۴:۵۹ ق.ظ

    شما آموزشی ندارید. مگه ۲ ماه دوره رو نگذروندید سال ۸۹ ؟؟؟
    شما رو سریع ترخیص میکنن. سر چه دلیلی میگین “دوباره آموزشی دارین” ???

    • ایل امان

     ۲۲ خرداد ۹۳ ساعت ۱۲:۱۲ ب.ظ

     آره آموزش دیدم. قبل از اینکه کامنت های زیر رو بخونم نظرمو گذاشتم.
     با توجه با حرفهای آقای گنجه ای. فک کنم نصف روز یا یه روز معطل میشم…

     • سامان

      ۲۲ خرداد ۹۳ ساعت ۷:۴۱ ب.ظ

      اقا من اصلا حوصله اموزشی رو ندارم خدا کنه بیفتم شهر خودم
      ایمان پارسا جان ازت تشکر می کنم که برام وقت گذاشتی
      ایل امان انشالله کار هر دومون درست میشه.

     • ایل امان

      ۲۳ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۲۶ ق.ظ

      انشالله…

 27. مجتبی

  ۲۱ خرداد ۹۳ ساعت ۲:۳۸ ق.ظ

  سلام دوستان
  من قبلا ۵۱ روز خدمت کردم و دوره تکمیلی بسیج دارم
  رفتم دانشگاه اومدم برام زدن پادگان یزد من باید برم آموزشی یا مث دوستان میرم و ۱ روزه برمیگردم؟
  لطفا پاسخمو بدین
  ممنون میشم

  • ایمان پارسا

   ۲۱ خرداد ۹۳ ساعت ۷:۲۴ ق.ظ

   اونایی که بیشتر از ۱۲۰ روز یا ۴ماه خدمت کرده باشن اصلا آموزشی ندارن.
   شما ۵۰روز خدمت کردی و اگر کارت دوره تکمیلی نداشتین فکر میکنم شما رو واسه آموزشی نگه میداشتن.اما مسئله اینجاست که کارت تکمیلی دارید و توی سپاه این کارت کاملا اعتبار داره و مساوی با گذروندن دوره آموزشی میمونه. برای اطلاعات بیشتر با پادگانتماس بگیرید و به اپراتور بگید با نیروی انسانی کاردارید و سوالتون رو مطرح کنید.
   این نظر شخصی من بود واسه سوال شما.
   دوستانی که اطلاعات دقیق تری دارن این دوست عزیزمون رو راهنمایی کنن.

   • مجتبی

    ۲۱ خرداد ۹۳ ساعت ۹:۴۴ ق.ظ

    خب دوستان گفتن نمیشه به پادگان زنگ زد
    ممنون از اینکه جواب دادین

   • ایل آمان

    ۲۲ خرداد ۹۳ ساعت ۲:۱۸ ق.ظ

    من الان ۳۵۸ روز سابقه خدمت و ۱۱۴ روز کسری دارم. برام آموزشی آیت اله خاتمی یزد رو زدن…
    آقا هر روز یه قانون درست میکنن

    • مجتبی

     ۲۲ خرداد ۹۳ ساعت ۴:۱۲ ق.ظ

     برای منم ۵۱ بعلاوه ۲۵۱ روز کسری تو برگه زدن
     سه سال پیش اموزشی نداشتم الان جدیدا برام زدن
     بزار برم تا قانون جدید نیومده

     • ایل امان

      ۲۲ خرداد ۹۳ ساعت ۱۲:۱۳ ب.ظ

      آقا مجتبی همدیگرو میبینیم :)

     • مجتبی

      ۲۲ خرداد ۹۳ ساعت ۱:۳۲ ب.ظ

      اره همدیگرو میبینیم تو ترخیص میشی میری من بدبخت میمونم

 28. محسن اهوازی

  ۲۰ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۳۹ ب.ظ

  خوشحالم دوباره اینجا جون گرفته آقای گنجه ای عزیزم:)

  محسن…کد ۲۲/۸۶…دوره ی ۱۸۱

  • ایمان پارسا

   ۲۱ خرداد ۹۳ ساعت ۱۲:۳۸ ق.ظ

   ایمان کد ۳۲/۴۶ دوره ی ۱۶۳

   • ایمان پارسا

    ۲۱ خرداد ۹۳ ساعت ۷:۲۹ ق.ظ

    یادم میاد روز دوم یا سوم دوره آموزشی ۱۶۳ بودیم که یه گوسفند بزرگ تو پادگان واسمون کشتن.و خورشتش رو ظهر خوردیم. واسه همه دوره ها گوسفند میکشن؟ :)

    • محسن اهوازی

     ۲۱ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۱۳ ب.ظ

     آره واسه ماهم کشتن. ولی گوشتش بیشتر شبیه گوشت گربه بود.خخخخ

  • علی گنجه ای

   ۲۱ خرداد ۹۳ ساعت ۱۲:۵۰ ق.ظ

   فدات شم محسن جان. آره دوره پیش نیروی آموزشی نگرفتن

   • ایمان پارسا

    ۲۱ خرداد ۹۳ ساعت ۷:۲۶ ق.ظ

    چرا نیروی آموزشی نگرفتن علی جان؟

    • علی گنجه ای

     ۲۱ خرداد ۹۳ ساعت ۲:۵۵ ب.ظ

     نمیدونم. اردیبهشت امسال دوره آموزشی نبوده توی خاتمی

     • محسن اهوازی

      ۲۱ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۱۷ ب.ظ

      قربانت آقا.اتفاقا یه مربی تربیت بدنی داشتیم فامیلش گنجی بود. کشتمون بس که دووندمون.هههه

      آره.ما ۲۹ فروردین که اومدیم سروان جلالی گفت نمیگیرن…گفت نیرو کم شده و فعلا سپاه نیرو کمتر گرفته ولی دلیلش برای ما هم مشخص نیست….به همین خاطر توی خاتمی که نگرفتن.بقیه رو خبر ندارم.

     • علی گنجه ای

      ۲۲ خرداد ۹۳ ساعت ۱۱:۱۵ ق.ظ

      هاها، تاکید می‌کنم اون مربی‌تون با من هیچ نسبتی نداره ;)

     • محسن اهوازی

      ۲۲ خرداد ۹۳ ساعت ۶:۴۸ ب.ظ

      عه.چه بد.هههه

 29. نیما

  ۲۰ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۵۶ ق.ظ

  سلام من قبلا شش و ماه و نیم خدمت قبلی دارم و الان دوباره برای اول نیر ماه اعزام میشوم میخواستم بدونم چقدر منو نگه میدارن! با تشکر خواهشمندم تا اعزام نشدم هرچه سریعتر جواب بدین

  • ایمان پارسا

   ۲۰ خرداد ۹۳ ساعت ۱۱:۰۵ ق.ظ

   سلام نیما جان. شما دفترچه پست کردید و بدون پزیرش سپاه افتادید؟منظورم بدون پزیرش جدید هست نه پذیرش قبلی که ۶.۵ماه خدمت کردید
   منم شرایط شما رو دارم.ظاهرا اینطور که دوستان میگن ماها آموزشی نداریم و مستقیم میریم یگان خدمتیمون. شما زنگ بزنید پادگان ببینید واقعا واسه ماها به همین شکله؟؟؟

   • علی گنجه ای

    ۲۰ خرداد ۹۳ ساعت ۱۱:۱۰ ق.ظ

    پذیرش داشتن یا نداشتن ربطی به آموزشی نداره. اونی که اگه داشته باشی نیاز به آموزشی نداری و مستقیم می‌ری یگان خدمتی برگه کفایت بسیجه.

  • علی گنجه ای

   ۲۰ خرداد ۹۳ ساعت ۱۱:۰۸ ق.ظ

   شما حداکثر یه روز توی خاتمی معطل می‌شی تا معرفی‌نامه بدن برای یگان خدمتی. یگانت همون نیروییه که قبلا خدمت کردی یعنی اگه قبلا نیروی زمینی سپاه بودی باز هم می‌افتی نیروی زمینی سپاه ولی تضمینی نداره که حتما همون پادگان قبلی باشی

   • ایمان پارسا

    ۲۰ خرداد ۹۳ ساعت ۱۱:۳۲ ق.ظ

    وقتی آقای گنجه ای عزیز بگن حتما همینطوره.یادمه سال ۸۹بود دوره ی ۱۶۳ پادگان خاتمی بودم اون موقع که سرچ کردم تو گوگل شخصی به نام ناجی بی نشان اینجا بود اما الان رفته.
    پس با این تفاسیری که آقای گنجه ای هم گفتن من بعد اتمام درسم میرم دفترچه پست میکنم و خودشون من رو سپاه میندازن و آموزشی هم ندارم و مستقیم معرفی میشم یگانم.درسته آقای گنجه ای؟؟؟؟

    • علی گنجه ای

     ۲۰ خرداد ۹۳ ساعت ۱۱:۳۵ ق.ظ

     ناجی رو خدا حفظش کنه. خیلی توی پادگان کمک می‌کنه به بچه‌ها. سرش شلوغه یه کمی ولی هنوز هم اینجا سر می‌زنه.
     شما هم دقیقا همینجوره که گفتی. آموزشی نداری و یه نصفه روز باید بری یکی از پادگان‌های آموزشی مثل همین خاتمی معرفی نامه بگیری و بری سر یگان.

     • ایل آمان آرخی

      ۲۲ خرداد ۹۳ ساعت ۲:۲۴ ق.ظ

      سلام آقای گنجه ای. . منم نصفه روز رو اونجا معطل میشم؟؟؟
      “”من مهر ۸۹ آموزشی(سپاه) بابل بودم(با دیپلم). بعد از اون به مدت ۱۰ ماه خدمت کردم توو شهر خودم(و دانشگاه کاردانی قبول شدم). و در کل ۳۵۸ روز سابقه خدمت دارم و ۳ ماه و۲۴ روز کسری درج در پرونده). و اونموقع ۱۸ ماه بود. که الان قانون جدید ۲۱ ماه شده (که یعنی من ۳ ماه باید اضافه خدمت کنم). و ۱ تیر ۹۳ دوباره اعزامم. به همین پادگان آیت اله خاتمی…”"

     • علی گنجه ای

      ۲۲ خرداد ۹۳ ساعت ۱۱:۱۴ ق.ظ

      آره عزیز. شما که یه بار آموزشی رفتی دیگه آموزشی نداری مستقیم اعزام می‌شی محل خدمتت

     • ناجی بی نشان

      ۲۳ خرداد ۹۳ ساعت ۹:۴۴ ق.ظ

      سلام علی آقا
      من چندروز یه دفعه میام اینجا
      پیامها را هم میخونم
      اگه جایی اشکال داشته باشه تصحیح میکنم
      کاری دست من باشه در خدمتم
      از لطف شما هم تشکر میکنم

     • ایل امان

      ۲۳ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۲۹ ق.ظ

      علی آقا دست شما درد نکنه. واقعا فکرم مشغول بوووووود. مرسی

 30. مینا

  ۲۰ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۰۶ ق.ظ

  سلام دوستان.یه سوال دارم.کسی که در حین خدمته میتونی چند روزی واسه مسافرت از کشور خارج بشه؟اگه آره شرایطش چیه؟ممنون

  • ایمان پارسا

   ۲۰ خرداد ۹۳ ساعت ۱۱:۰۸ ق.ظ

   میتونه فقط به اماکن زیارتی و کشورایی مثل عراق یا عربستان بره حداکثر ۱ هفته یا ۱۰ روز. همین.من یه همخدمتی داشتم همینجوری رفن کربلا :) . اگر بخواد اروپا بره باید صبر کنه بعد خدمت :)

  • علی گنجه ای

   ۲۰ خرداد ۹۳ ساعت ۱۱:۱۱ ق.ظ

   نمیدونم الان شرایط چطور باشه ولی زمان ما برای سفر زیارتی می‌شد مسافرت بری ولی خیلی دوندگی و دردسر داشت

  • مینا

   ۲۰ خرداد ۹۳ ساعت ۱۱:۳۴ ب.ظ

   پس فقط زیارتی میشه.ممنون

 31. فرزاد

  ۱۹ خرداد ۹۳ ساعت ۱۲:۵۳ ب.ظ

  سلام من از سیستان و بلوچستان(زاهدان) افتادم نیشابور.
  کسی هست؟

 32. ایمان پارسا

  ۱۷ خرداد ۹۳ ساعت ۳:۳۳ ب.ظ

  ایمان پارسا هستم دوستان.جواب۲تا کامنت پایینی من رو میدید لطفا
  سوالم اینه: من که سال۹۰ به مدت ۲ماه پادگان آموزشی یزد بودم و ۶ماه یگان خدمتی آیا مجدادا باید ۲ ماه آموزشی برمممم؟؟؟
  پیوست: بخاطر فوق دیپلم به لیسانس ترخیص شدم

  • ایمان پارسا

   ۱۸ خرداد ۹۳ ساعت ۳:۲۶ ب.ظ

   Up up up دوستان کسی نیست جواب این سوال رو بده

  • امید

   ۱۸ خرداد ۹۳ ساعت ۷:۴۶ ب.ظ

   سلام . نه دیگه لازم نیست بری آموزشی.روز اول کارت حل میشه و معرفی میشی به همون یگان قبلی برای ادامه ی خدمتت.فقط تو خاتمی حکم درجه ی جدیدت رو میدن بهت با برگ سبز و معرفی نامه ی جدید که چه تاریخی خودت رو به یگان معرفی کنی.
   سال ۹۰ من خودم خاتمی یزد بودم روز اول یادمه مسئول پذیرش گفت کسایی که سابقه ی خدمت قبلی بیش از ۱۲۰ روز دارن تو یه گروه باشن که همشونو سریع پذیرش کردن و عصرش هم برگشتن شهراشون.

   • امید

    ۱۸ خرداد ۹۳ ساعت ۷:۵۰ ب.ظ

    البته حتماً برگه ی پایان دوره ی آموزشی قبلیت و هر مدرک دیگه ای که لازم هست رو با خودت ببر(مدارکشو میتونی از پلیش +۱۰ سوال کنی).اصلاً هر چی مدرک از دوره ی قبل سربازیت داری ببر که کارت حل بشه و نخوای چند بار بری و بیای.

    • ایمان پارسا

     ۱۸ خرداد ۹۳ ساعت ۹:۴۲ ب.ظ

     امید جان پس یعنی حتی نمیخواد مجدادا پذیرش سپاه بگیرم درسته؟
     حتما همه مدارکم رو میبرم با برگه پایان دوره اموزشی

     • امید

      ۱۸ خرداد ۹۳ ساعت ۱۰:۵۱ ب.ظ

      نه نیاز به پذیرش مجدد نیست.سوابق قبلی تو سیستم نظام وظیفه هست.و حتی تقسیم شدن تو یگان هم در مورد شما دیگه مطرح نیست.دقیقاً به محل قبلی در یگانی که مشغول به خدمت بودی فرستاده میشی.

نظرتان را ثبت کنید