نوشته های بی خواننده

پادگان خاتمی یزد

۸,۵۷۴ دیدگاه

اگر سوالی درباره پادگان خاتمی یزد دارید، معمولا جوابش را می‌توانید در کامنت‌های این مطلب پیدا کنید. اگر هم پیدا نکردید سوال‌تان را همانجا مطرح کنید و معمولا ظرف یکی دو روز دوستانی که اطلاعات دقیقی دارند جواب‌تان را می‌دهند. برای آسانتر بودن دسترسی سوال‌های رایج را اینجا دسته‌بندی کرده‌ام:

پادگان، آدرس و تلفن، راه‌های تماس و ملاقات

- آدرس پادگان خاتمی یزد چیست؟
+ یزد، کیلومتر ۲۲ جاده خضرآباد، پادگان آیت الله خاتمی.

- تلفن پادگان خاتمی یزد چیست؟ چطور می‌توانیم به سربازمان تلفن بزنیم؟
+ خانواده‌ها نمی‌توانند به سربازشان زنگ بزنند. باید منتظر باشید تا یکی دو روز بعد از شروع دوره آموزشی سربازتان کارت تلفن داخلی بگیرد و به شما زنگ بزند. ارتباط تلفنی مهمترین مشکل پادگان خاتمی است

- از داخل پادگان چطور می‌توانم به خانواده‌ام زنگ بزنم؟ کارت تلفن مخابرات با خودم ببرم؟
+ پادگان خاتمی یک سیستم تلفن داخلی خاص خودش دارد. کارت‌های تلفن مخابرات داخل پادگان به دردتان نمی‌خورد (البته همراه داشتنش ضرری ندارد و در مرخصی شهری خیلی به درد می‌خورد). برای زنگ زدن از تلفن‌های آسایشگاه باید منتظر باشید تا گروهان‌تان مشخص شود و مسوول هماهنگی با مخابرات تعیین شود (اصطلاحا ارشد مخابرات). این ارشد یک پین کد به شما تحویل می‌دهد که با آن می‌توانید از تلفن‌ها استفاده کنید. برای شارژ کردن آن هم به همان ارشد پول می‌دهید.

-آیا می‌توانیم به سربازمان نامه بنویسیم
+ بله. از سربازتان بپرسید کدش چیست؟ کد یک عددی است که شماره گردان و گروهان و ردیف سرباز در گروهان را مشخص میکند. مثلا ۲۱/۰۸۴٫ در نامه های‌تان این کد را هم ذکر کنید تا نامه آسانتر به دست سرباز برسد.

- می‌توانیم به ملاقات سربازمان برویم؟
+ بله. باید به دژبانی پادگان مراجعه کنید و اسم و ترجیحا کد سرباز را اعلام کنید (درباره کد سوال قبلی را ببینید). دژبانی با گروهان مربوطه تماس می‌گیرد و سربازتان برای ملاقات به محوطه دژبانی می‌آید. در همان محوطه می‌توانید با هم دیدار کنید ولی نمی‌توانید فرضا سربازتان را با خودتان به شهر ببرید.

درباره مرخصی ها قسمت مربوطه را ببینید

نحوه اعزام، روز اول خدمت، لوازم ضروری، اقلام ممنوعه

- روز اعزام چه اتفاقی می‌افتد؟
+ در روزی که در برگه سبزتان ذکر شده تشریف می‌برید نظام وظیفه (در تهران میدان سپاه). غیر از برگ سبز و برگ سفید همراهتان باشد. لازم نیست وسیله خاصی با خودتان ببرید. آنجا اعلام می‌کنند که فلان روز و فلان ساعت در ترمینال جنوب حاضر باشید برای اعزام به پادگان خاتمی. کارتان در نظام وظیفه در روز اول خدمت معمولا بیشتر از نیم ساعت طول نمی‌کشد.

- آیا بعد از معرفی به خاتمی برای اندازه کردن لباس و … مرخصی می‌دهند؟
+ نه. قدیم روال کار اینطور بوده که بعد از معرفی به پادگان و دریافت جیره، یکی دو روز به سرباز مرخصی می‌داده‌اند برای اندازه کردن لباس و چاپ اتیکت و از این جور کارها. الان روال پادگان خاتمی این است که لباس‌‌های به‌اندازه به سربازها می‌دهد و اتیکت را هم خودش چاپ می‌کند و دوره آموزشی بدون وقفه/بدون مرخصی از روز اول شروع می‌شود.

- در جیره چه اقلامی به سرباز تحویل می‌دهند؟
+ کوله سربازی، پتو، یونیفرم (لباس، شلوار و کلاه رسمی سپاه)، کاپشن، پوتین، شلوار گرم کن، زیرپوش، شورت، چفیه، کلاه پشمی، صابون، شامپو، دفتر ۱۰۰ برگ، خودکار، قاشق، چنگال، قند، دمپایی، پودر لباسشویی

- فهرست اقلام ممنوعه؟
+ سیگار، فندک و کبریت، تیغ و لوازم اصلاح (حتی موزر)، موبایل، اصولا هر جور وسیله الکترونیکی، مجله های سرگرمی و جدول و سیاسی

- با موبایلم چکار کنم؟
+ موبایل و سایر اقلام ممنوعه را می توانید به دژبانی تحویل بدهید و آخر دوره تحویل بگیرید

- فهرست چیزهایی که بهتر است همراه‌مان باشد؟
+ نخ و سوزن، کش، سنجاق قفلی، کارد میوه خوری، ناخن گیر ساده، پول، ساعت، کیسه فریزر، کتاب، قرص سرماخوردگی (ترجیحا واکسن سرماخوردگی بزنید)، آجیل و تنقلات، شورت و زیرپوش و جوراب نخی

- چیزهایی که ممنوع نیست ولی بهتر است نبریم
+ کلا چیزهایی که در جیره تحویلتان میدهند، کنسرو و خوراکی ها (اگر از غذای پادگان خوشتان نیامد میتوانید از بوفه کنسرو یا ساندویچ بخرید)، ظرف و ظروف

دوره آموزش، مرخصی، اردو، یگان خدمتی

- در پادگان خاتمی سخت می گیرند یا آسان؟
+ نه خیلی سخت و نه آسان. گول اصطلاح «هتل خاتمی» را نخورید و انتظار بخور و بخواب نداشته باشید. از آن طرف انتظار یک دوره طاقت فرسا را هم نداشته باشید. البته سختی و راحتی کمی هم بستگی دارد به فصل اعزام و شخص فرمانده گروهانتان. معمولا کسانی که دوره اسفند یا همزمان با ماه رمضان اعزام میشوند خوش شانس ترند. از آن طرف کسانی که گردان یک می افتند خوش شانس تر از گردانی دویی ها هستند. بیشتر شکایت سربازها از کم خوابی و کلاسهای رژه است. وضع غذا در مجموع بد نیست و بقیه امکانات رفاهی پادگان هم اگر چه با هتل قابل مقایسه نیستند ولی قابل تحمل اند.

- دوره دقیقا چند روز طول میکشد؟
+ برنامه هر دوره با دوره های قبل و بعد خودش فرق میکند. روزهای اول دوره برنامه ای به نام «برنامه سین» اعلام میکنند که همان کم و بیش اجرا می شود. مسوولین پادگان عمدا از اطلاع رسانی دقیق درباره جزئیات دوره خودداری میکنند و بازار شایعات درباره مرخصی میان دوره یا زمان دقیق ترخیص خیلی داغ است و هر چه به سمت آخر دوره برویم داغتر هم میشود. بهتر است به این شایعات توجه نکنید و گرنه اعصابتان واقغا فرسوده خواهد شد.

- مرخصی میان دوره چند روز است؟
+ مرخصی میان دوره چیزی است که نه تاریخش مشخص است و نه اصلا دادنش قطعی است. بعضی دوره ها مرخصی میاندوره نداشته اند یا فقط به متاهلها مرخصی داده اند. اما معمولا در اکثر دوره ها یک مرخصی ۴-۵ روزه در هفته پنجم اعلام میشود.

- من در یزد فامیل دارم. آیا می توانم آخر هفته ها مرخصی شهری بگیرم.
+ خیلی رویش حساب نکنید. بطور کلی پادگان خاتمی خیلی در مرخصی دادن خسیس است. در عوض چند جلد کتاب همراهتان داشته باشید که اگر مجبور شدید جمعه ها را در پادگان بگذرانید حوصله تان سر نرود.

* به زودی تکمیل می‌شود

پذیرش، کفایت، خدمت قبلی، معاف از رزم

* به زودی تکمیل می‌شود


این بیست و چند روز گذشته را جایی بودیم به نام «مرکز آموزش رزم مقدماتی آیت الله خاتمی یزد» یا به اختصار «پادگان خاتمی» یا به قول دیگر «هتل خاتمی». البته وقتی می‌شنوید «پادگان»، خیلی یاد توپ و تانک و زره‌پوش و سیم‌خاردارهای حلقوی و میدان مین و زاغه مهمات و از این جور چیزها نیفتید. بیشتر به یک تکه از بیابان خدا فکر کنید که دورش سیم خاردار کشیده‌اند و چند سوله و ساختمان آجری هم گوشه و کنارش ساخته‌اند.

یاد آن موقع که عکس هوایی پایگاه‌های نظامی کلی محرمانگی داشت و توی هزار سوراخ قایم می‌شد به خیر! این روزها، به یاری گوگل مپ می‌توانید نقشه‌ی جاهایی را ببینید که یک پادگان آموزشی در برابرشان خیلی ناقابل به حساب می‌آید.

پادگان خاتمی در ویکی‌مپیا

مرحوم آیت الله خاتمی که نامش روی پادگان است، پدر سید محمد خاتمی است و چند سال آخر عمرش (بعد از ترور آیت الله صدوقی) امام جمعه‌ی یزد بوده است و ساخت پادگان در زمان او و به پیشنهاد یا تایید یا حمایت او آغاز شده است. مسوولین پادگان هم خیلی تاکید دارند که بچه‌ها به اشتباه نگویند شهید خاتمی.

پادگان در دامنه‌ی شمالی شیرکوه واقع شده است و به طرف جنوب و جنوب غربی که نگاه می‌کنی، منظره‌ی خیلی خیلی چشم‌نوازی از شیرکوه و کوه‌های همسایه‌اش می‌بینی که هر کدام‌شان زیر آفتاب به رنگی در آمده‌اند. توی این یک ماه، تقریبا هر روز صبح بعد از طلوع آفتاب، هر چقدر که وقت داشتیم به این منظره خیره می‌شدیم و تا روز آخر هم نه خسته شدیم و نه برایمان تکراری شد.

غیر از منظره شیرکوه و همسایگانش، گاهی هم چشم‌مان را به دیدن پرندگان و درندگان آن دور و بر سرگرم می‌کردیم. عقاب پیدا می‌شد و شغال و روباه (دیدن این دو تا خاص کسانی بود که پست نگهبانی شب به‌شان می‌خورد) و یکجور پرنده‌ی شاخدار که هنوز نفهمیده‌ام اسمش چیست. چیزی تصور کنید تقریبا دو برابر گنجشک به رنگ خاکی که پرهای بالای سرش شاخ شده باشد.

نوشته‌های «احتمالا» مرتبط:


توصیه:
در صفحه «از سربازی » مطالب و توضیحات بیشتری پیدا میشود. بد نیست سری هم به آنجا بزنید.


نوشته علی گنجه ای

۳ آذر ماه ۱۳۸۷ ساعت ۶:۳۸ ب.ظ

۸,۵۷۴ دیدگاه درباره «پادگان خاتمی یزد»

با آر.اس.اس مشترک نظرات شوید پیوند Trackback

 1. میلاد

  ۲۷ شهریور ۹۳ ساعت ۱۲:۱۱ ب.ظ

  سلام من ١/٨اعزامم احتمال زیاد پادگان خاتمی میفنم می خواستم بدونم من ورزش میکنم به صورت نیمه حرفه ای ایا تو دوره اموزشی میشه مکمل ها و قرص های بدن سازیمو با خودم ببرم؟

  • علی گنجه ای

   ۲۷ شهریور ۹۳ ساعت ۲:۱۳ ب.ظ

   توی دوره‌ی جاری (اول شهریور) ایمان می‌خواست همین کار رو بکنه. صبر کن ترخیص بشن یا بیان میاندوره ازش بپرس که چیکار کرده.

 2. سارا

  ۲۴ شهریور ۹۳ ساعت ۱۰:۳۴ ب.ظ

  سلام دوستان.خبر جدیدی ندارین از پادگان؟ این هفته بخاطر رژه به هیچکس مرخصی نمیدن فکر کنم.

 3. محمد

  ۲۴ شهریور ۹۳ ساعت ۱۲:۰۳ ب.ظ

  سلام، می خواستم بدونم کسایی که پادگان خاتمی یزد افتادن توی برگ سفیدشون نیرو یا سازمان به کار گیرنده شون ستاد فرماندهی کل سپاه نوشته؟؟ستاد فرماندهی کل سپاه مخصوص پادگان خاتمی یزده؟ یعنی آیا ممکنه کسی که نیرو یا سازمان به کار گیرندش ستاد فرماندهی کل سپاه هست مرکز آموزش اش یه جا غیر از پادگان خاتمی یزد باشه؟؟

  • alireza

   ۲۴ شهریور ۹۳ ساعت ۸:۲۶ ب.ظ

   سلام
   بله،ممکنه نیشابور،یزد،تبریز،اهواز و … بیوفتین

 4. سید مهدی

  ۲۲ شهریور ۹۳ ساعت ۹:۱۷ ق.ظ

  راستی بچه ها این آدرس جیمیلمه :kian25teh@gmail.comهرکس سوالی داشت بهم میل بده تا جایی که ازم بر بیاد راهنماییتون میکنم.

 5. سید مهدی

  ۲۲ شهریور ۹۳ ساعت ۹:۰۳ ق.ظ

  سلام بچه ها خسته نباشید روزای سخت میگذره نگران نباشید .فقط خدارو درنظر داشته باشید هرکس هر سوالی داره میتونه بپرسه من جواب میدم .

 6. زهرا

  ۲۱ شهریور ۹۳ ساعت ۲:۰۶ ب.ظ

  سلام
  میخواستم یک سوالی کنم هرکسی اطلاعاتی داره لطفا بگه و راهنماییم کنه
  همسرم سپاه هست
  تهران هستیم آموزشی همسرم همین خاتمی یزده
  برای تقسیم بعد آموزشی چیکار کنیم که یگان ها رو بشناسیم تا یک جای خوب بیفته ؟؟؟؟
  یگان سپاه تو تهران کجاها هست؟؟؟؟ کسی اطلاعاتی داره؟؟؟

  • میلاد

   ۲۱ شهریور ۹۳ ساعت ۱۰:۰۶ ب.ظ

   اگه آشنا داشته باشی شنبه معلوم میشه.آخه منم همونجا فردا ساعت ۵ صبح باس اونجا باشم

  • سید مهدی

   ۲۲ شهریور ۹۳ ساعت ۹:۰۰ ق.ظ

   سلام ابجی اصلا نگران نباشید هرجای تهران بیفته راحته بخصوص اینکه متاهله و پستم کمتر میزنن براش شایدم پست نده .اصلا نگران نباشید .توکلتون به خدای بزرگ باشه .

 7. سهراب

  ۲۰ شهریور ۹۳ ساعت ۹:۱۶ ق.ظ

  سلام من ۹۲/۱۰/۱ پادگان خاتمی بودم دوره ۱۸۰ روزهای اول واقعا سخت بود اما کم کم واسموم عادی شد,همه چیز تو پادگان خوبه یکی از بهترین پادگان هاست مهمترین چیز که من تو ۵۴ روزی که اونجا بودم دیدم احترامی بود که کادر رسمی پادگان به همه میدادن فرقی نمیکرد کجایی هستی با همه محترمانه برخورد میکردند بجز افرادی که خودشون احترام خودشونو نگه نمی داشتن.
  یاد جناب سروان جلالی بخیر و یاد مربی تاکتیک حاج عباس بمانی
  سهراب پسر سیستان,گردان۲، گروهان ۲۲,تخت ۵۴

  • محسن اهوازی

   ۲۰ شهریور ۹۳ ساعت ۴:۱۸ ب.ظ

   سروان جلالی برا ماهم بود:)

   منم دوره ی ۱۸۱ بودم و کد..۲۲/۸۶….یادش بخیر…

   • میلاد

    ۲۰ شهریور ۹۳ ساعت ۱۱:۱۱ ب.ظ

    منم گروهان ۲۲ هستم.اول شهریور اعزام شده مال ماهم جلالی زاده هست.البته الان تو مرخصی هستم و تو خونه تا شنبه ۵ صبح

 8. سارا

  ۱۹ شهریور ۹۳ ساعت ۳:۱۱ ب.ظ

  سلام به همه.منم امشب دارم میرم سمت یزد که به همسرم سر بزنم.گروهان ۲۱ هست.خیلی هیجان دارم ولی اصلا نمیدونم قراره با چی مواجه بشم! خدا به هممون صبر بده واقعا….

 9. استیری

  ۱۷ شهریور ۹۳ ساعت ۶:۰۱ ب.ظ

  ارشد گروهان یازده بودم سال ۷۶ یادش به خیر بهترین دوره زندگیم بود

 10. دلواپس

  ۱۶ شهریور ۹۳ ساعت ۸:۵۸ ق.ظ

  سلام . من تازه از یزد برگشتم.رفته بودم ملاقات برادرم.فقط بگم که اون تصورات نگران کننده ای که ما داشتیم همش اشتباه بود.خدا رو شکر همه سربازایی که اونجا دیدم سرحال وشاد بودند.درسته که سخته ولی اینقدر زمان براشون زود میگذره که به قول خودشون چشم هم میگذارن شب شده وتو آسایشگاه مشغول بگو بخند هستند.برادرم میگفت جو دوستانه ای دارن وهمه هوای همو دارن.فقط تلفن زدن وقت زیادی میخواد که معمولا ندارن.اما درکل بگم که جای نگرانی نیست.من که خیالم راحت شد.رژه ۳۱ شهریور که تموم بشه بعدش وقت آزاد بیشتری دارن.خدا نگهدار همه سربازا باشه.

  • مریم

   ۱۸ شهریور ۹۳ ساعت ۱۲:۳۴ ب.ظ

   سلام ممنون می شه بگید برادرتون تو کدوم گروهان بودند

  • محسن اهوازی

   ۱۹ شهریور ۹۳ ساعت ۱۱:۳۳ ب.ظ

   سلام.رسیدن بخیر.دیدی گفتم دلواپس نباش؟:)

   • دلواپس

    ۲۰ شهریور ۹۳ ساعت ۹:۱۰ ب.ظ

    سلام.ممنونم.آره واقعا حق باشما بود.دیدمش خیالم راحت شد.دیگه شبهابا آرامش میخوابم.خوب دیگه من یه خواهرم.با یه دنیا عشق وآرزو برای برادرام.مخصوصا این کوچیکه که مثل بچمه.بازم ممنونم از همدلی شما.

 11. alireza

  ۱۵ شهریور ۹۳ ساعت ۱۱:۳۴ ب.ظ

  من یکی از اون کفایتی های بدشانس بودم که ۲ هفته موندم یزد و تازه دیروز برگشتم
  فقط بگم که فرمانده گروهانمون خیللللللللی مــــــــــــــرد بود
  اسمش سروان محمدی بود که فرمانده گروهان ۲۳ هم هست
  سوالی داشتین در خدمتم

 12. همسر سرباز

  ۱۴ شهریور ۹۳ ساعت ۸:۳۵ ب.ظ

  سلام ب همگی
  شوهر من مرخصی گرفت و اومد پیشم خیلی حس خوبی بود ولی حیف ک الان راه افتاده ب سمت یزد دلم براش تنگ شده …. شوهره من گروهان ۱۳ هست… وضعیت غذاشون خوبه
  خداروشکر راضی بود تقریبا
  نگران نباشین
  وضعیت تلفن اصا خوب نیس هیییییچ چون تلفنشون کم هست و تعداد کسایی ک میخان تماس بگیرن زیاد …
  ان شالا این ۲ماه برای همتون ب زودی تموم شه و همسرا مخصوصا از انتظار و نگرانی خلاص شن

  • سارا

   ۱۹ شهریور ۹۳ ساعت ۳:۱۲ ب.ظ

   سلام.چند روز مرخصی میدن؟؟

   • همسر سرباز

    ۲۰ شهریور ۹۳ ساعت ۷:۱۰ ب.ظ

    یکیک روز
    تو میان دوره زیادتر میدن
    رژه ۳۱ شهریورشونو انجام بدن ایشالا میان دورس

 13. هم رزم

  ۱۴ شهریور ۹۳ ساعت ۷:۵۰ ق.ظ

  سلام به همه ی دوستان
  من سرباز گروهان یازده پایگاه آموزشی خاتمی هستم. توی مطالب که میخوندم نگرانی خانواده ها رو دیدم گفتم بد نیست یه سری چیزا رو توضیح بدم.
  کلاسامون فشرده و فعالیت بدنی زیادی داریم که واقعا خسته کنندست مخصوصا روزای اول سخت بود اما الان یکم با شرایط سازگار تر شدیم. از هفت صبح تا شش بعد از ظهر کلاسه و فرصت تماس گرفتن کمه تعداد تلفن ها هم واقعا کمه به نسبت جمعیت.
  وضعیت غذا هم از نظر کیفیت هم کمیت خوبه
  برخوردا ها در مجموع خوبه و بی احترامی نمیشه به هیچ وجه
  رژه ۳۱ شهریور کارمونه سخت کرده و باید هر روز کلاس رژه داشته باشیم.
  در کل الان بعد دو هفته اوضاع خوبه یه جمع دوستی خوب درست شده و همه هوای همو دارن نگران عزیزانتون نباشید.

 14. هم رزم

  ۱۴ شهریور ۹۳ ساعت ۷:۴۳ ق.ظ

  سلام
  پنج شنبه و جمعه اومدم مرخصی چه لذتی داره. گروهان یازده

 15. عاطفه

  ۱۲ شهریور ۹۳ ساعت ۷:۵۴ ب.ظ

  خواهش میکنم آترین جان ,نگران نباش عزیزم چون شوهرم چند روز پیش که زنگ زده بود به برادر شوهرم گفته بود که هفته دیگه هم نمیتونه زنگ بزنه چون وقت نمیکنن

 16. محمد

  ۱۱ شهریور ۹۳ ساعت ۷:۱۱ ب.ظ

  سلام بچه ها من اعزامی سال ۹۱ بودم که کفایت بسیج داشتم و افتادم پادگان خاتمی یزد. بعد از ۴ روز من رو تقسیم کردن و افتادم سپاه فجر فارس که ۳ ماه اونجا خدمت کردم و بعد به دلیل قبولی در دانشگاه ترخیص شدم. الان ۹۳/۸/۱ اغزامم به پادگان خاتمی یزد. می خواستم بدونم بازم موقع تقسیم منو به جای قبلی ام (سپاه فجر فارس) میندازن؟؟ یا احتمالش هست که جای دیگه ای بیندازن؟؟

  • محسن اهوازی

   ۱۲ شهریور ۹۳ ساعت ۶:۴۷ ب.ظ

   سلام.اونطوری که من شنیدم باید بندازنت جای قبلی که خدمت کردی.:-)

   • عی

    ۱۴ شهریور ۹۳ ساعت ۱۲:۱۲ ب.ظ

    سلام نه عزیز به هیچ وجه ملاک نست که جاب قبلب بیافتی هر جا که نیرو بخواهد باید بری اونجا سر ما هم همین بلا نازل شد وسایر ذوستانم

 17. دلواپس

  ۱۱ شهریور ۹۳ ساعت ۴:۳۴ ب.ظ

  سلام دوستان.من فردا شب راهی یزدم.پنج شنبه بغداز ظهر میرم ملاقات برادرم.اگه کسی کاری داره که از دستم بر میاد بهم بگه.

  • atrin

   ۱۱ شهریور ۹۳ ساعت ۹:۴۴ ب.ظ

   سلام دلواپس اگه من کد و گروهان نامزدمو بدم شما میتونی ازش یه خبری بگیری واسم؟؟ خیلی کار بزرگی در حقم میکنی

  • atrin

   ۱۲ شهریور ۹۳ ساعت ۱۲:۱۵ ب.ظ

   سلام بچه ها کسی دیگه از پادگان خبر تازه ای نداره؟؟ من که مردم از نگرانی

   • مریم

    ۱۳ شهریور ۹۳ ساعت ۹:۲۳ ق.ظ

    سلام نه آرتین جان برادر منم زنگ نزده فقط جمعه صبح زنگ زده بود گفت اگه مرخصی شهری بدن شاید بتونم زنگ بزنم گفت وقت نمی کنیم

 18. atrin

  ۱۱ شهریور ۹۳ ساعت ۱۲:۱۸ ب.ظ

  سلام سرباز ممنون که راهنماییم کردین .لطف کردین. راستش تو این شرایط آدم نیاز به دلداری داره اگه دوستان نبودن خیلی سخت میگدشت

  • سرباز

   ۱۲ شهریور ۹۳ ساعت ۷:۲۹ ق.ظ

   سلام خواهش میکنم ‘حتما مشخصات همسرتو به دلواپس بده

 19. atrin

  ۱۰ شهریور ۹۳ ساعت ۷:۵۸ ب.ظ

  سلام امروز ۱۰ روز که ازش هیچ خبری ندارم نکنه خدای نکرده اتفاقی افتاده؟؟ قرار شد تو اولین فرصت باهام تماس بگیره یعنی تماس گرفتن اینقد اونجا سخت؟؟ دارم میمیرم از نگرانی

  • دلواپس

   ۱۰ شهریور ۹۳ ساعت ۹:۳۶ ب.ظ

   با خونوادشم تماس نگرفته؟هربار که تو صف تلفن بایستند بعد از یک ساعت فقط یک تماس میتونند بگیرند.برای تماس بعدی باید دوباره برن ته صف اونوقت یا از کلاس یا از غذا جا میمونن.نگران نباش .راهتون نزدیک نیست بری ملاقاتش؟

   • atrin

    ۱۰ شهریور ۹۳ ساعت ۱۱:۱۳ ب.ظ

    سلاممم نه دلواپس با خونوادشم تماس نگرفته اگه بخواد تماس بگیره اول به من زنگ میزنه .واسه همین نگرانش شدم .من مشهدم راهمون دور متاسفانه

    • سلاله زهرا

     ۱۱ شهریور ۹۳ ساعت ۴:۴۲ ق.ظ

     سلام
     مشخصات بذار هرکدوم از دوستان که زودتر تونستن به سربازشون اطلاعات را برسونه سریع خبری ازش بهت میدن

 20. atrin

  ۱۰ شهریور ۹۳ ساعت ۳:۳۲ ب.ظ

  سلام بچه ها خوبین؟ کد نامزد من ۱۳۱ و گروهان ۲۲ کسی هست که همسرش یا برادرش تو این گروهان باشه؟

 21. سلاله زهرا

  ۱۰ شهریور ۹۳ ساعت ۵:۲۸ ق.ظ

  سلام
  شرمنده که این چند روز نبودم و نتونستو پیغامها را بخونم
  من دیشب از یزد برگشتم
  این چند روز هم رفته بودم یزد
  هرشب ملاقات از ساعت ۱۸ تا ۲۲ هست و اگه کسی براش امکان داره که بره اونجا میتونه هرشب با سربازش ملاقات کنه
  وضعشون خوبه
  امکانات در حد نرماله
  اخلاق فرمانده هاشون خوبه
  تلفن هم باید کمی تو صف وایسن و با کمی صبر نوبتشون میشه
  سؤالی داشتید در خدمتم
  solalahzahra@gmail.com

  • عاطفه

   ۱۰ شهریور ۹۳ ساعت ۹:۵۴ ق.ظ

   سلام سلاله زهرا جان ،ممنون از اطلاعاتی که گذاشتی .میخواستم بدونم که برای ملاقات باید کد سربازمون رو داشته باشیم ؟

   • سلاله زهرا

    ۱۱ شهریور ۹۳ ساعت ۴:۴۳ ق.ظ

    سلام
    کد باشه راحت تر میتونی پیداش کنی
    کد هم نباشه نام و نام خانوادگی بگی پیداش میکنن

 22. دلواپس

  ۹ شهریور ۹۳ ساعت ۸:۴۹ ب.ظ

  سلام عاطفه جان تو هم می تونی به پادگان زنگ بزنی و کد سربازت رو بگیری و براش نامه بنویسی.شماره پادگان ۷۱۲۳۵۰۰ .
  تنها جیزی که اونجا عالیه غذاست.برادر من که گفت زیاد اذیت نیستن.هوا هم داره خنک می شه. مشکل حادی ندارن نگران نباش. تلفن زدن از اونجا خیلی سخته. فرمانده ها رفتار دوستانه ای باهاشون دارن و اگر کسی مشکلی داشته باشه بهش سخت نمی گیرن.اینها حرفهای برادرمه . اون نمی تونه تظاهر کنه .اگه خیلی سخت بود میگفت.پس نگران نباش.

 23. عاطفه

  ۹ شهریور ۹۳ ساعت ۲:۱۲ ب.ظ

  سلام ,شوهر من یه هفته است که به پادگان خاتمی یزد رفته ولی ازش خبری ندارم .میخواستم بدونم که غذای اونجا چطوره و در کل خیلی اذیت میشه ؟

  • دلواپس

   ۹ شهریور ۹۳ ساعت ۹:۰۶ ب.ظ

   عاطفه جان شوهرت از کدوم شهر اعزام شده؟از پادگان که شمارشو برات گذاشتم کدشو بگیر .ایمیلتو برام بگذار تا باهم در تماس باشیم شاید با برادر من تو یه گروهان باشند وبتونم برات خبری بگیرم.

   • عاطفه

    ۹ شهریور ۹۳ ساعت ۹:۲۷ ب.ظ

    مرسی دلواپس جان ،خوشحالم کردی چون واقعا نگران بودم.شوهرم از بیرجند اعزام شده.ایمیلم :dokhtare.kavir@yahoo.com

    • سرباز

     ۱۱ شهریور ۹۳ ساعت ۹:۱۱ ق.ظ

     آترین‘عاطفه‘دلواپس نگران نباشید قراره ۳۱ شهریور رژه برگزار شه اینه که سرشون شلوغه

     • atrin

      ۱۱ شهریور ۹۳ ساعت ۱۰:۱۶ ق.ظ

      سلام سرباز یعنی تا ۳۱ شهریور نمیتونن تلفن بزنن؟؟ من واسش نامه فرستادم امروز باید به دستش برسه یعنی به دستش میرسه؟؟

     • عاطفه

      ۱۱ شهریور ۹۳ ساعت ۱۱:۰۶ ق.ظ

      سلام سرباز و آترین .شوهرم ۲ روز پیش بم زنگ زد و گفت برنامه هاشون خیلی فشرده هست به خاطر رژه و نمیتونه زنگ بزنه .آترین جان نگران نباش .فکر میکنم ۳۱ ام رژه سربازا رو تلویزیون نشون بده ؟

     • سرباز

      ۱۱ شهریور ۹۳ ساعت ۱۱:۴۰ ق.ظ

      سلام آترین ‘خواهرم نه اینکه اجازه نداشته باشند زنگ بزنن
      وقتشون کمه برنامه هاشون فشردس ممکنه از محل تلفن دور باشه خیلیها جولوتر از اون برسند و بدلیل شروع کلاسها و رژه و صرف غذا وقت نکنه اونجا که مثل دانشگاه نیست دیر بری سر کلاس!

    • atrin

     ۱۱ شهریور ۹۳ ساعت ۱۲:۱۶ ب.ظ

     سلام عاطفه جان واقعا تلویزیون نشون میده؟؟ کدوم شبکه؟ عاطفه جان شما همسرت تو کدوم گروهان؟؟

     • عاطفه

      ۱۱ شهریور ۹۳ ساعت ۱:۲۵ ب.ظ

      سلام آترین جان ,به من که گفتن نشون میدن ولی منم نمیدونم کدوم شبکه.دوستان کسی میدونه چه ساعتی و کدوم شبکه نشون میدن ؟آترین جان من هنوز کد و گروهان شوهرمو نمیدونم ولی بعد از اینکه پرسیدم بت ایمیل میزنم.

     • atrin

      ۱۱ شهریور ۹۳ ساعت ۲:۳۱ ب.ظ

      مرسی عاطفه جان

نظرتان را ثبت کنید