نوشته های بی خواننده

پادگان خاتمی یزد

۹,۵۲۷ دیدگاه

اگر سوالی درباره پادگان خاتمی یزد دارید، معمولا جوابش را می‌توانید در کامنت‌های این مطلب پیدا کنید. اگر هم پیدا نکردید سوال‌تان را همانجا مطرح کنید و معمولا ظرف یکی دو روز دوستانی که اطلاعات دقیقی دارند جواب‌تان را می‌دهند. برای آسانتر بودن دسترسی سوال‌های رایج را اینجا دسته‌بندی کرده‌ام:

پادگان، آدرس و تلفن، راه‌های تماس و ملاقات

- آدرس پادگان خاتمی یزد چیست؟
+ یزد، کیلومتر ۲۲ جاده خضرآباد، پادگان آیت الله خاتمی.

- تلفن پادگان خاتمی یزد چیست؟ چطور می‌توانیم به سربازمان تلفن بزنیم؟
+ خانواده‌ها نمی‌توانند به سربازشان زنگ بزنند. باید منتظر باشید تا یکی دو روز بعد از شروع دوره آموزشی سربازتان کارت تلفن داخلی بگیرد و به شما زنگ بزند. ارتباط تلفنی مهمترین مشکل پادگان خاتمی است

- از داخل پادگان چطور می‌توانم به خانواده‌ام زنگ بزنم؟ کارت تلفن مخابرات با خودم ببرم؟
+ پادگان خاتمی یک سیستم تلفن داخلی خاص خودش دارد. کارت‌های تلفن مخابرات داخل پادگان به دردتان نمی‌خورد (البته همراه داشتنش ضرری ندارد و در مرخصی شهری خیلی به درد می‌خورد). برای زنگ زدن از تلفن‌های آسایشگاه باید منتظر باشید تا گروهان‌تان مشخص شود و مسوول هماهنگی با مخابرات تعیین شود (اصطلاحا ارشد مخابرات). این ارشد یک پین کد به شما تحویل می‌دهد که با آن می‌توانید از تلفن‌ها استفاده کنید. برای شارژ کردن آن هم به همان ارشد پول می‌دهید.

-آیا می‌توانیم به سربازمان نامه بنویسیم
+ بله. از سربازتان بپرسید کدش چیست؟ کد یک عددی است که شماره گردان و گروهان و ردیف سرباز در گروهان را مشخص میکند. مثلا ۲۱/۰۸۴٫ در نامه های‌تان این کد را هم ذکر کنید تا نامه آسانتر به دست سرباز برسد.

- می‌توانیم به ملاقات سربازمان برویم؟
+ بله. باید به دژبانی پادگان مراجعه کنید و اسم و ترجیحا کد سرباز را اعلام کنید (درباره کد سوال قبلی را ببینید). دژبانی با گروهان مربوطه تماس می‌گیرد و سربازتان برای ملاقات به محوطه دژبانی می‌آید. در همان محوطه می‌توانید با هم دیدار کنید ولی نمی‌توانید فرضا سربازتان را با خودتان به شهر ببرید.

درباره مرخصی ها قسمت مربوطه را ببینید

نحوه اعزام، روز اول خدمت، لوازم ضروری، اقلام ممنوعه

- روز اعزام چه اتفاقی می‌افتد؟
+ در روزی که در برگه سبزتان ذکر شده تشریف می‌برید نظام وظیفه (در تهران میدان سپاه). غیر از برگ سبز و برگ سفید همراهتان باشد. لازم نیست وسیله خاصی با خودتان ببرید. آنجا اعلام می‌کنند که فلان روز و فلان ساعت در ترمینال جنوب حاضر باشید برای اعزام به پادگان خاتمی. کارتان در نظام وظیفه در روز اول خدمت معمولا بیشتر از نیم ساعت طول نمی‌کشد.

- آیا بعد از معرفی به خاتمی برای اندازه کردن لباس و … مرخصی می‌دهند؟
+ نه. قدیم روال کار اینطور بوده که بعد از معرفی به پادگان و دریافت جیره، یکی دو روز به سرباز مرخصی می‌داده‌اند برای اندازه کردن لباس و چاپ اتیکت و از این جور کارها. الان روال پادگان خاتمی این است که لباس‌‌های به‌اندازه به سربازها می‌دهد و اتیکت را هم خودش چاپ می‌کند و دوره آموزشی بدون وقفه/بدون مرخصی از روز اول شروع می‌شود.

- در جیره چه اقلامی به سرباز تحویل می‌دهند؟
+ کوله سربازی، پتو، یونیفرم (لباس، شلوار و کلاه رسمی سپاه)، کاپشن، پوتین، شلوار گرم کن، زیرپوش، شورت، چفیه، کلاه پشمی، صابون، شامپو، دفتر ۱۰۰ برگ، خودکار، قاشق، چنگال، قند، دمپایی، پودر لباسشویی

- فهرست اقلام ممنوعه؟
+ سیگار، فندک و کبریت، تیغ و لوازم اصلاح (حتی موزر)، موبایل، اصولا هر جور وسیله الکترونیکی، مجله های سرگرمی و جدول و سیاسی

- با موبایلم چکار کنم؟
+ موبایل و سایر اقلام ممنوعه را می توانید به دژبانی تحویل بدهید و آخر دوره تحویل بگیرید

- فهرست چیزهایی که بهتر است همراه‌مان باشد؟
+ نخ و سوزن، کش، سنجاق قفلی، کارد میوه خوری، ناخن گیر ساده، پول، ساعت، کیسه فریزر، کتاب، قرص سرماخوردگی (ترجیحا واکسن سرماخوردگی بزنید)، آجیل و تنقلات، شورت و زیرپوش و جوراب نخی

- چیزهایی که ممنوع نیست ولی بهتر است نبریم
+ کلا چیزهایی که در جیره تحویلتان میدهند، کنسرو و خوراکی ها (اگر از غذای پادگان خوشتان نیامد میتوانید از بوفه کنسرو یا ساندویچ بخرید)، ظرف و ظروف

دوره آموزش، مرخصی، اردو، یگان خدمتی

- در پادگان خاتمی سخت می گیرند یا آسان؟
+ نه خیلی سخت و نه آسان. گول اصطلاح «هتل خاتمی» را نخورید و انتظار بخور و بخواب نداشته باشید. از آن طرف انتظار یک دوره طاقت فرسا را هم نداشته باشید. البته سختی و راحتی کمی هم بستگی دارد به فصل اعزام و شخص فرمانده گروهانتان. معمولا کسانی که دوره اسفند یا همزمان با ماه رمضان اعزام میشوند خوش شانس ترند. از آن طرف کسانی که گردان یک می افتند خوش شانس تر از گردانی دویی ها هستند. بیشتر شکایت سربازها از کم خوابی و کلاسهای رژه است. وضع غذا در مجموع بد نیست و بقیه امکانات رفاهی پادگان هم اگر چه با هتل قابل مقایسه نیستند ولی قابل تحمل اند.

- دوره دقیقا چند روز طول میکشد؟
+ برنامه هر دوره با دوره های قبل و بعد خودش فرق میکند. روزهای اول دوره برنامه ای به نام «برنامه سین» اعلام میکنند که همان کم و بیش اجرا می شود. مسوولین پادگان عمدا از اطلاع رسانی دقیق درباره جزئیات دوره خودداری میکنند و بازار شایعات درباره مرخصی میان دوره یا زمان دقیق ترخیص خیلی داغ است و هر چه به سمت آخر دوره برویم داغتر هم میشود. بهتر است به این شایعات توجه نکنید و گرنه اعصابتان واقغا فرسوده خواهد شد.

- مرخصی میان دوره چند روز است؟
+ مرخصی میان دوره چیزی است که نه تاریخش مشخص است و نه اصلا دادنش قطعی است. بعضی دوره ها مرخصی میاندوره نداشته اند یا فقط به متاهلها مرخصی داده اند. اما معمولا در اکثر دوره ها یک مرخصی ۴-۵ روزه در هفته پنجم اعلام میشود.

- من در یزد فامیل دارم. آیا می توانم آخر هفته ها مرخصی شهری بگیرم.
+ خیلی رویش حساب نکنید. بطور کلی پادگان خاتمی خیلی در مرخصی دادن خسیس است. در عوض چند جلد کتاب همراهتان داشته باشید که اگر مجبور شدید جمعه ها را در پادگان بگذرانید حوصله تان سر نرود.

* به زودی تکمیل می‌شود

پذیرش، کفایت، خدمت قبلی، معاف از رزم

* به زودی تکمیل می‌شود


این بیست و چند روز گذشته را جایی بودیم به نام «مرکز آموزش رزم مقدماتی آیت الله خاتمی یزد» یا به اختصار «پادگان خاتمی» یا به قول دیگر «هتل خاتمی». البته وقتی می‌شنوید «پادگان»، خیلی یاد توپ و تانک و زره‌پوش و سیم‌خاردارهای حلقوی و میدان مین و زاغه مهمات و از این جور چیزها نیفتید. بیشتر به یک تکه از بیابان خدا فکر کنید که دورش سیم خاردار کشیده‌اند و چند سوله و ساختمان آجری هم گوشه و کنارش ساخته‌اند.

یاد آن موقع که عکس هوایی پایگاه‌های نظامی کلی محرمانگی داشت و توی هزار سوراخ قایم می‌شد به خیر! این روزها، به یاری گوگل مپ می‌توانید نقشه‌ی جاهایی را ببینید که یک پادگان آموزشی در برابرشان خیلی ناقابل به حساب می‌آید.

پادگان خاتمی در ویکی‌مپیا

مرحوم آیت الله خاتمی که نامش روی پادگان است، پدر سید محمد خاتمی است و چند سال آخر عمرش (بعد از ترور آیت الله صدوقی) امام جمعه‌ی یزد بوده است و ساخت پادگان در زمان او و به پیشنهاد یا تایید یا حمایت او آغاز شده است. مسوولین پادگان هم خیلی تاکید دارند که بچه‌ها به اشتباه نگویند شهید خاتمی.

پادگان در دامنه‌ی شمالی شیرکوه واقع شده است و به طرف جنوب و جنوب غربی که نگاه می‌کنی، منظره‌ی خیلی خیلی چشم‌نوازی از شیرکوه و کوه‌های همسایه‌اش می‌بینی که هر کدام‌شان زیر آفتاب به رنگی در آمده‌اند. توی این یک ماه، تقریبا هر روز صبح بعد از طلوع آفتاب، هر چقدر که وقت داشتیم به این منظره خیره می‌شدیم و تا روز آخر هم نه خسته شدیم و نه برایمان تکراری شد.

غیر از منظره شیرکوه و همسایگانش، گاهی هم چشم‌مان را به دیدن پرندگان و درندگان آن دور و بر سرگرم می‌کردیم. عقاب پیدا می‌شد و شغال و روباه (دیدن این دو تا خاص کسانی بود که پست نگهبانی شب به‌شان می‌خورد) و یکجور پرنده‌ی شاخدار که هنوز نفهمیده‌ام اسمش چیست. چیزی تصور کنید تقریبا دو برابر گنجشک به رنگ خاکی که پرهای بالای سرش شاخ شده باشد.

نوشته‌های «احتمالا» مرتبط:


توصیه:
در صفحه «از سربازی » مطالب و توضیحات بیشتری پیدا میشود. بد نیست سری هم به آنجا بزنید.


نوشته علی گنجه ای

۳ آذر ماه ۱۳۸۷ ساعت ۶:۳۸ ب.ظ

۹,۵۲۷ دیدگاه درباره «پادگان خاتمی یزد»

با آر.اس.اس مشترک نظرات شوید پیوند Trackback

 1. ع

  ۴ آبان ۹۳ ساعت ۷:۰۱ ب.ظ

  سلام
  برادرای امریه دوره ۱۸۳ یه سوال داشتم
  در جریان هستید که آخر دوره به امریه ها برگ سبز و معرفی نامه ندادن! سوالم اینه که سپاه استانتون گذاشت برین سر امریتون؟ من و چند تا از دوستام سپا استانمون نمیذاره بریم.شما هم چنین مشکلی دارید یا داشتید کسی میدونه باید چیکار کرد؟

  • حمید

   ۵ آبان ۹۳ ساعت ۶:۵۱ ب.ظ

   سلام آره نمیزارن بری یه نامه از منابع سرباز سپاه استان بگیر ببر با این عنوان که بنویسن به اداره لطفا محل خدمت سرباز رو مشخص کنید طی یه نامه بعد ببر اداره بعد اداره نامه مخصوصی می ده که محل خدمتت توش نوشتن اونو ببر سپاه تشکیل پرونده بده با برگه اعزام به خدمتت که توش نوشته محل خدمت آموزشیت رو و یه کپی از لیست معرفی نامه از پادگان خاتمی بود گرفتیم فقط برو اداره حاظریتو از ۲۹ بزن حتما

 2. علی

  ۴ آبان ۹۳ ساعت ۱۲:۴۴ ب.ظ

  سلام
  بچه ها من گواهی آموزش مقدماتی بسیج رو دارم،اصلا به درد میخوره این گواهی چه واسه آموزشی چه برا خدمت؟؟؟

 3. مهسا

  ۳ آبان ۹۳ ساعت ۹:۳۱ ب.ظ

  سلام
  کسایی که قرار بوده آبان امسال برن آموزشگاه مدرس کرج
  کسی خبر داره آخرش چی شدن؟؟
  موندن کرج یا رفتن یزد؟؟

  • رضا

   ۵ آبان ۹۳ ساعت ۹:۵۸ ب.ظ

   والا ما که امریه یزد بودیم رو امروز ترخیص کردن که بریم بابل!

 4. عرفان

  ۳ آبان ۹۳ ساعت ۹:۴۷ ق.ظ

  سلام دوستان من اعزامی ۱/۱۰ هستم و بسیج نرفتم.
  ممکنه سپاه بیفتم؟ یااگه نه بنظرتون کجا میفتم؟ ممنون از دوستان ک پاسخ بدن

  • محمدعلی

   ۳ آبان ۹۳ ساعت ۱۲:۲۴ ب.ظ

   برو سپاه کل استان خودتون شاید پذیرش کردن شمارو.اما اگر سراغ پذیرش نری احتمال ۹۹ درصد ارتش جمهوری اسلامی شمارو جذب کنه. موفق باشید

  • ابوالفضل

   ۴ آبان ۹۳ ساعت ۱۲:۱۶ ب.ظ

   برادر منم بینشون بود
   دیشب (۳ ابان) رسیدن پادگان یزد

 5. سهیل صدرا

  ۲ آبان ۹۳ ساعت ۸:۳۲ ب.ظ

  برید به سلامت که شیرین ترین روزای عمرتون پیش روئه

 6. محمد

  ۲ آبان ۹۳ ساعت ۲:۰۳ ب.ظ

  سلام من ورودی ۸/۱ /۹۱ هستم … دوره ۱۷۳ گروهان ۱۱ گردان امام علی … سربازیم ۹ ماهی میشه تموم شده … با مدرک فوق لیسانس از تهزران رفتم یزد و فوق العاده آدم حساسی بودم و فوق العاده این دوره بهم سخت گذشت . اینا رو گفتم تا به اینجا برسم که دوره سخت گذشت چون سخت گرفتم … تنها درسی که تو این دو ماه گرفتم همین مورد ساده است که روزی ۱۰۰ مرتبه هم میشنویم و هم به خودمان میگیم اما من تجربش کردم …
  ختم کلام … زندگی رو به خودتون سخت نگیرید سعی کنید لذت دوره را ببرید.

 7. قاسم

  ۲ آبان ۹۳ ساعت ۱۲:۴۴ ب.ظ

  دوستان اینقدر سخت نگیرید ، همین پادگان خاتمی میشه یکی از خاطرات شیرین زندگیتون هرجا برید تا اخر عمر از اونجا خاطره تعریف میکنید. دو ماه میرین اونجا اندازه بیست سال ازش برای همه خاطره تعریف میکنید من اذر ۸۶ اونجا بودم خیلی خوش گذشت همون موقعی که رهبری اومده بودن یزد

 8. محمد علی

  ۲ آبان ۹۳ ساعت ۱۲:۲۷ ب.ظ

  با سلام خدمت همه دوستان … فک کنم همه رفته باشن از بچه ها برج هشت کسی نباشه. من رفتم و برگشتم هم تکمیلی داشتم هم امریه. کسانی که تکمیلی داشتن ولی امریه نداشتند موندن پانزده روز تا یکسری کلاس ها براشون برگزار بشه . نگران نباشید جای خیلی خوبی بود کادرش خیلی عالی بودن و واقعا دلسوز .امیدوارم به همشون خوش بگزره

 9. شهریار

  ۲ آبان ۹۳ ساعت ۱۱:۳۱ ق.ظ

  من آموزشگاه مدرس کرج بودم ولی گفتن چون شما پذیرش خاتم گرفتین باید برین یزد قرار شد شنبه بفرستنمون یزد. حیف شد مدرس جای خوبی بود

 10. حمید

  ۱ آبان ۹۳ ساعت ۷:۴۴ ب.ظ

  انگاری به سلامتی همشون رفتن :D

 11. min@

  ۱ آبان ۹۳ ساعت ۱۰:۱۲ ق.ظ

  برید به سلامت خودتونم زیاد ناراحت نکنید چون همه اش خاطره است مثل برق وباد میگذره …سعی کنید تو آموزشی زیاد به خودتون فشار نیارید

 12. مــــیلاد

  ۱ آبان ۹۳ ساعت ۱۰:۰۳ ق.ظ

  بچه های خوزستانی هم ۲ دسته کردند :
  نصفشون امروز میرن ساعت ۶:۳۰
  نصف دیگه فردا ساعت ۶
  این جور خیالم راحت تر شد :)
  دیگه شنبه با خیال راحت میرم خودمو معرفی میکنم !

 13. Milad

  ۱ آبان ۹۳ ساعت ۹:۱۵ ق.ظ

  ظاهرا فعلا قسمت نبود ما بریم چون به بچه های بندرعباس بلیط دادن واسه ساعت ۶ونیم عصر..تازه بلیط یزد هم ندادن بلیط تهران دادن که وسط راه پیاده بشیم.

 14. فرزاد

  ۱ آبان ۹۳ ساعت ۱:۱۲ ق.ظ

  سلام . شب اعزامه . بی خوابی زده به سرم . احتمالا فردا بگن برید فلان تاریخ مثلا فردا صبح بیاید مثلا ترمینال

 15. ایمان

  ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۴۲ ب.ظ

  نمیدونم چرا حالم گرفتس

 16. کریمی

  ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۲۸ ب.ظ

  سلام بر شیرمردان در استانه ی اعزام کسی اطلاع داره ک ایا اونایی ک دوره طرح تکمیلی بسیج رو گذروندن اموزشی دارن ی نه؟

 17. Milad

  ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۲۴ ب.ظ

  پیغام آخر من به همه شما برادرام:
  عزیزان امروز همون روزیه که امام حسین(ع) از مدینه به سمت کوفه میره و روز دوم محرم به صحرای کربلا میرسه..من افتخار میکنم دوره سربازی ما که از بچگی میگفتن یه روز میشه پسرم بره سربازی مرد بشه و..حالا مصادف شده با چنین روزهایی..با حرکت امام حرکت بکنیم از شهرهامون به سمت پادگان و سخت ترین روزهای زندگیمون که قراره از ما مرد کامل بسازه با سخت ترین روزهای زندگی امام حسین(ع) همراه است..ما تاسوعا و عاشورا رو در حالی عزاداری میکنیم که از خانواده هامون دوریم و غم غربت داریم و توی اون کویر خشک پادگان بیاد غربت و دوری از شهر امام حسین(ع) و آفتاب سوزان صحرای خشک کربلا سینه میزنیم.سال گذشته خبر نداشتیم که محرم سال بعد کجاییم و این شد که با سربازیمون باشه..و هیهات از اینکه خدا میدونه محرم سال بعد در حال خدمتیم یا عمرمون به دنیا نبوده و توی جوونی مصلحت رفتن از دنیا بوده..از خدا میخوام هرچی صلاح ماست به ما عنایت کنه..اگر صلاحه سختی بکشیم ما آماده ایم.همونطور که تا انروز هوای ما رو داشته که محرم ما میفرسته سربازی انشاالله تا آخرین ثانیه عمرمون ما رو تنها نزاره و ظهور امام زمان(عج) رو نزدیک و نزدیکتر کنه…یا علی موفق باشید.

  • کریمی

   ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۴۰ ب.ظ

   احسنت مجید جون به نکته جالبی اشاره کردی انشاءا… ک خداوند توفیق دهد ک سربازی باشیم ک شایسته این مملکت و سرباز سر سپرده ی اقا باشیم.شما هم موفق باشید

  • فرزاد

   ۱ آبان ۹۳ ساعت ۱:۱۷ ق.ظ

   از حرفات روحیه گرفتم میلاد جان اما امیدوارم شعار نباشه و عمل کنیم بش . مث بعضیا وقتی به پست و منصبی رسیدن فقط ظاهی نگیم امام زمان امام زمان …

 18. hossain

  ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۸:۲۶ ب.ظ

  تپشششششششششششششششششششششششششش
  تپششششششششششششششششششششششششششششش
  تپشششششششششششششششششششششششششششششششش

  کمتر از ۲۴ ساعت دیگر تا اعزام.

  نفسها در سینه حبس شده.
  .
  .
  .
  اعزامی های ۸/۱
  گردان به صف
  عجلوووووووووووووووووووو نظام

  • حمید

   ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۹:۱۵ ب.ظ

   این ۱۸۴ یا چی می گن … می ری حالشو ببری نا سلامتی استرس داری….
   ???!!!!!

   • hossain

    ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۹:۵۵ ب.ظ

    ۱۸۴یا فعلا جرفی برا گفتن ندارن.
    .
    .
    نه بابا استرس چی رو دارم.
    حال میکنم استرس بدم ، یا بریم فرمانده ها پوست از کلمون بکنه من حال میکنم.
    .
    حال میکنم با فرمانده ای که روز اول در ورودی پادگان بگیرمون تاااااااااااااااااااااااا وسط پادگان پامرغی و سینه خیز ببرمون.
    داداش ما بچه سوسول نیستیم باسترسیم،ما فقط حال میکنیم.
    .
    .
    اعزامی های ۸/۱
    بشین پاشو بشین پاشو … … …

    • حمید

     ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۰۶ ب.ظ

     نه بحث اینا نیست غول وای نستاده اونجا که روز اول خسته هستین پذیرایی می کنن چایی میدن بهتون بعد می رین پتو و سایلو می گیرن می خوابین سختی ندارین که اصلا فرمانده ندارین تا بخوان فرمانده ها رو انتخاب کنن چند روز طول می کشه که تو نماز خونه جلو همه معرفیش می کنن بعد که معرفی شدن یکم سختی میدن فرمانده ها.. که بدنا آماده بشه بعدم راحت می شین کلاس و خواب

     • ایمان

      ۳ آبان ۹۳ ساعت ۱۱:۴۳ ق.ظ

      من دکی ام. بچه های گروهان یازده منو می شناسن. باور کنید کل دوره یه کلاس رو بیدار نبودم. اصلا نفهمیدم چی درس دادن. اخرشم که سوالا و جوابا رو می دونید چه طوری جواب دادیم… البته صداشو در نیارید

    • حمید

     ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۰۸ ب.ظ

     بعد ماها موقع اومدن همه جاها رو با علاقه شستیم و تمیز کردیم برای شما آمادست هیچ کاری الان ندارین وسایلو گرفتین قشنگ استراحت کنین

     • ایمان

      ۳ آبان ۹۳ ساعت ۱۱:۴۴ ق.ظ

      حمید انبارداری؟ اگه خودتی چرا تو گروپ وایبر نمیای.

    • حمید

     ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۱۰ ب.ظ

     هنوز دلم اونجاست برای همین به این وبلاگ گیر دادم

 19. Milad

  ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۷:۵۰ ب.ظ

  انگشتر چطور گیر میدن؟

  • حمید

   ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۹:۱۱ ب.ظ

   نبری بهتره زیورالات ممنوعه ولی اونقدام ایراد نمی گیرن فقط تیغ اصلاح وسایل برقی گوشی مموری فلش چراغ قوه ایراد می گیرن همین

   گم می شه دلت می سوزه ، تو پرش از کامیون احتمالش زیاده گم کنی یا وقتی با سلاح کار می کنی بشکنه

   حلقه ست بیار انگشتره بی خیال شی بهتره

 20. Milad

  ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۲:۱۵ ب.ظ

  حوله بیاریم یا میدن؟

 21. هادی

  ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۱۰ ق.ظ

  کسی میتونه کارتکس جیره سربازای غیر امریه رو هم بزاره؟ ممنون

  • حمید

   ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۲:۲۲ ب.ظ

   مثل کارتکس امریست فقط از هز کدوم ۳ دست با ۳ – ۴ دست جوراب – شورت – کلاه و دستکش پشمی یه دونه – اورکت . دوتا تاید و صابون و فکر کنم واکس و فرچه هم دوتاست اینو یادم نیست

   • حمید

    ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۲:۲۶ ب.ظ

    کوله سرباز یادم رفت با ۲ تا پتو

    • حمید

     ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۳:۰۵ ب.ظ

     چندتا زیر پیراهنی سفید هم می دن تعدادش یادم نیست

   • هادی

    ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۴:۲۱ ب.ظ

    ممنون از راهنماییت. دمپایی و شامپو چی؟

    • حمید

     ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۶:۱۷ ب.ظ

     دمپایی نمی دن حتما باید داشته باشی و باید خودت تهیه کنی بوفه اونجا هم داره می تونی اونجا بخری ، شامپو خودشون می دن با صابون

 22. حامد

  ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۲۶ ق.ظ

  سلام بچها واقعا عذر میخوام ها اما ۹۹/۹ درصد اخباری که در مورد اون کسایی که کفایت تکمیلی دارن دادین اشتباهه و اصلا درست نیست — من رفتم سپاه حضرت ولیعصر و واقعیتو پرسیدم —- درست نیست که باعث استرسه دیگران بشین اصلا درست نیست کارتون — موفق باشین

  • داریوش

   ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۱۹ ق.ظ

   سلام اقا حامد بهت چی گفتن

  • امیر

   ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱:۲۲ ب.ظ

   چییییییییییییییییییییییییی گفتن؟

   • حامد

    ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۴:۱۴ ب.ظ

    گفتن هر کس تکمیلی دوره تکمیلی و مدارک دیگرو تحویل میده بهش برگه سبز میدن واسه سپاه حضرت ولیعصر اگه قرار باشه ۱۵ روز نگهمون دارن اهواز نگه میدارن نه یزد — شما اطلاعاتتون همش اشتباهه

    • مــــیلاد

     ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۴:۳۶ ب.ظ

     حامد جان من پرسیدم ، اگه اینجور بود ک دیگه واسه چی بفرستن یزد ؟؟

     • حامد

      ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۴:۵۲ ب.ظ

      برادر من از سپاه حضرت ولیعصر پرسیدم همینو گفتن زنگ هم زدم نیروی انسانی پادگان خاتمی بازم همینو گفتن — در ضمن گفتی واسه چی بریم یزد واسه جیره واسه برگه سبز واسه برگه تقسیم واسه ایناست که باید بری حتما یزد گرفتی داداشم

  • شهاب

   ۳ آبان ۹۳ ساعت ۱۲:۴۷ ب.ظ

   سلام آقا حامد برگشتی؟

  • شهاب

   ۶ آبان ۹۳ ساعت ۱۰:۰۱ ق.ظ

   سلام حامد جان .هنوز برنگشتی؟ میخواستم بدونم چند روز نگهت داشتن؟

 23. حمید

  ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۹:۴۲ ق.ظ

  اینم کارتکس جیره امریه دار ها

  http://s5.picofile.com/file/8147164084/kartex_amriye.jpg
  همینا رو دقیقا می دن

  • hossain

   ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱:۴۵ ب.ظ

   دمپایی نمیدن؟
   اگه لازم میشه بگو بیاریم.

   نمیشه دم در به دروغ بگی امریه نیستم تا همه وسایلو بهت بدن؟

   • حمید

    ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۲:۲۸ ب.ظ

    دمپایی بوفه داره تو جیره نیست دمپایی خوب داری ببر والا جیره واسه امریه حقت همینه بیشتر از این حق الناسه امتحان نکردم ولی می شد به گمونم خر تو خر بود روز اول ….آخه نیاز نداری ۲ ماه لباس می پوشی بعد لباس شخصی می شی راستی پذیرش خاتم جزو امریه نیستا اونا کامل می گیرن..

 24. هادی

  ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱:۳۰ ق.ظ

  بچه های اعزامی از شیراز خودشونو نشون بدن ببینیم اوضاع چطوریاس :)

 25. ali

  ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱۲:۳۸ ق.ظ

  سلام دوستان
  یه سوال داشتم
  شلوار راحتی رو میشه اورد و پوشید؟یا اجازه نمیدن؟خودشون چی میدن یا نه؟
  (من امریه هستم)

  • حمید

   ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۸:۳۹ ق.ظ

   فقط امریه ها مجاز به پوشیدن شلوار راحتی هستن تو آسایشگاه … حتما ببر …. به امریه ها ۱/۳ جیره می دن هرچی لازم داری ببر

 26. علی

  ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱۲:۳۱ ق.ظ

  سلام برای اصلاح صورت باید چیکار کرد؟ با توجه به اینکه تیغ، ژیلت و … ممنونع می باشد؟

  • محمد

   ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱:۳۳ ق.ظ

   سلام دوست عزیز
   توی هر گروهانی یک ماشین اصلاح وجود داره که همه میتونن ازش استفاده کنن

  • حمید

   ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۸:۴۱ ق.ظ

   صورتت رو نمی تونی اصلاح کنی مدل بدی باید بلند بشه ماشین اصلاح اونجا هم خرابه استفاده نکنی بهتره مرخصی تو شهری که رفتی ایشالا فقط آنکادر کن

 27. hossain

  ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۴۱ ب.ظ

  آغا یه سوال فنی از بچه های دوره قبل:

  بشقاب ، قاشق ،چنگال ، چاقو ، شلوار راحتی ، ژاکت ، حوله ، نایلون ، قفل آویز ،

  از این وسایل کدومش لازم نیست ببرم.میخوام بارم سنگین نباشه.
  ضمنا امریه دار هستم.

  کلا از اینجا چی با خودم ببرم. ممنون میشم جواب بدین

  .
  .
  اعزامی های ۸/۱
  یگااااااااااان بشبن پاشو بشین پاشو … … …

  • حمید

   ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۳۱ ب.ظ

   همه اونایی که گفتی لازمه چون امریه هستی بیشتر

   چون امریه هستی یه دست لباس می گیری فرچه ببر لباست بعد از خیز و پشت خیز خیلی کثیف می شه بکش روش با تاید لکاش می ره

   بشقاب فقط تا هفته اول استفاده می شه بعد از اون ورودش به سلف ممنوع میشه و باید یقلابی استفاده کنی که می دن

   ناخونگیر ، کش ، گیره لباسی ، چندتا ساقه طلایی ، کیسه کفش حرفای اگه داری ببر نداری پلاستیک اونجا می تونی بخری ، پول نقد در حد ۳۰ تومن ، عابر بانک نداره اونجا فقط تو بوفه پوز داره..
   قیچی ، نخ و سوزن ، سنجاق قفلی زیاد ، ملافه سفید حتما ببر بنداز رو ملافه ای که می دن بهت اونجا که آنکارد تشکت می کنی کثیف بشه باز می کنی می ره با خیال راحت ..نوار چسب ، اگه وسواس داری یه چیزی ببر کمدتو کاغذ دیواری پیچ کن ، ساعت لازم نیست من کلا نبردم چون تابع جمع بودم و لی ببر ضرر نداره شاید ارشدی چیزی شدی ، چایی و قند می دن فقط برای دو سه روز اول اگه می خوای ببر ، پوشه کوچیک در حد آ ۵ که ۳ تا کتاب و یه دفتر کوچیک توش جا بشه چون تو رژه دفتر کتاب نمی شه ببری می دی دست ارشد کلاس یجا می بره تو کلاس می زاره ، جاصابونی ، خودکار ، دستمال برای پاک کردن پوتین تو مواقع اضظراری ،لیوان فلزی فقط ، تیغ و ژیلت اصلا نبر مجاز نیست ، مهر می دن با سجاده ۱۰ سانتی همینا کافیه یادم اومد بازم می نویسم

   • hossain

    ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ

    یعنی تاید هم ببرم؟
    قیچی و نخ و سوزن و نوار چسب به چه درد میخوره؟
    گفتی لیوان فلزی ببرم،تو همون چایی باید بخورم یا لیوان میدن بهمون؟
    ماشین صورت تراش هم نمیزارن ببریم؟(موزر)
    اگه بشقاب نبرم میتونم اونجا تو یه چیز دیگه غذا بگیرم؟

    • محمد

     ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱:۴۳ ق.ظ

     پودر لباس شویی رو دقیق نمیدونم به امریه ها میدن یا نه ، ولی اگر هم ندادن میتونید از بقیه بچه ها که امریه نیستن بگیرید ، چون به سربازای عادی دوتا پودر میدن.
     نخ و سوزن برای دوختن اتیکت اسم و کدتون روی لباس لازم میشه. قیچی و نوار چسب هم بعضی وقت ها به دردتون میخوره که همراه داشته باشید بهتره.
     لیوان بهتون نمیدن و باید با خودتون ببرید.
     ماشین اصلاح هم جزو اقلام ممنوعه هست که البته توی هر گروهانی یک ماشین اصلاح وجود داره که همه میتونن ازش استفاده کنن.
     برای چند روز اول بشقاب لازم دارید و بعدش بهتون یقلاوی میدن. البته بوفه هم بشقاب میاره و میتونید از اونجا بخرید.

    • حمید

     ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۸:۴۲ ق.ظ

     تاید یکی به امریه ها می دن تموم شد ۲ دقیقه تا بوفه راه نیست یکی بخر

  • حمید

   ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۹:۲۱ ق.ظ

   آهان راستی دستکش پشمیو کلاه پشمی تک رنگ ببر حتما

 28. احسان کرمانی

  ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۰۱ ب.ظ

  کی ۹۳/۸/۱ باید بره؟

 29. احسان کرمانی

  ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۹:۵۸ ب.ظ

  آقا من ۹۳/۸/۱ باید برم پادگان خاتمی

  • حمید

   ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱:۲۷ ب.ظ

   می تونی مستقیم بری روز اول یا بری نظام وظیفه شهرتخودشون بفرستنت یا اصلا کار داری ۲ – ۳ روز دیگه برو زیاد ایرادی نداره اینور اونور

 30. حمید

  ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۹:۱۱ ب.ظ

  جمله آخر سرگرد حکیمی توی اردو روز چهارشنبه پیاده روی برد بلند(قوام اباد):
  بچه ها »» جناب دعا کنید زودتر تموم بشه شما هم از دست ما راحت بشین

  سرگرد حکیمی »» زندان بان خودش زندانیه تا آخر زندانی می مونه شما ها این دوره رو تموم می کنید دوره بعدی میان بازم همین برنامه

  • ایمان

   ۳ آبان ۹۳ ساعت ۱۱:۴۸ ق.ظ

   سرگرد حکیمی گل بود. سرگرد اگه اینو می خونی… بدون خیلی باحالی، عاشقتیم. می تونستی سخت گیری کنی ولی نکردی. می تونستی بگی برنامه رو ضعیف اجرا کردین ولی نگفتی. می تونستی حالمونو بگیری ولی نگرفتی. جز محبت چیزی ازت ندیدیم. آقایی به خدا.

   • احسان 57گروهان 22

    ۳ آبان ۹۳ ساعت ۵:۰۶ ب.ظ

    سلام-دروووووووود میدان سلام بر سردار عزیزوجناب سروان-جلالی فرمانده گروهانمون وبقیه پایوران پادگان یزد بقول جناب حمیدی سلاح ازضامن خارج وضعیت تک تیراماده ه ه ه ه اتش…که بهترین خاطرات رابرای سربازان می افرینند…هرجاکه هستیدسلامت باشید.ازطرف بچه های لرستان درووووود میدان

 31. علی ک

  ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۸:۰۲ ب.ظ

  سللاااااااااااااااااااامممممممممم
  اینجا کرمانشاهی نداشتیم؟
  اعزامی ۱/۸/۹۳ پادگان خاتمی یزد
  با تشکر از علی گنجه ایه عزیز واسه سایتش
  خیلی ب درد من خورد
  دمت گرم

  • روح ا

   ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۹:۳۹ ق.ظ

   سلام داداش من کرمانشاهی ام ولی از قم میام.اونجا میبینمت

   • علی ک

    ۳۰ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۵۴ ق.ظ

    خوش اومدی داش روح الله
    داداش ما کرمانشاهی ها پادگانو اتیش میزنیم
    یه ایرانو کرماشانی
    کرماشانو طاق وسانی

 32. hossain

  ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۶:۲۸ ب.ظ

  به لحضه های ملکوتی اعزام نزدیک میشویم. ۱ روز دیگر

  اعزامی های عزیز:
  عجلووووووووووووو نظام

  خبر دار

  پیـــــــــــــــش فنگ

  یگاااااااااااان حالت سینه خییییییییییییز، عبور از موانع هجومی.
  بشمااااااااااااار ۱
  بشمااااااااااااار ۲
  بشمااااااااااااار ۳

  آغا من شنیدم بچه های دوره قبل فرماندهان پادگان رو خیلی اذیت کردن لذا فرماندهان نام پادگان را از هتل به جهنم تغییر داده و همچنین اذعان کرده اند که باید پوست از کله اعزامی های دوره ۱۸۴ بکنیم.

  با تشکر
  ستاد ایجاد استرس در اعزامی های ۸/۱

  • ایمان

   ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۶:۵۵ ب.ظ

   چی میگییییییییییییییی

   • hossain

    ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۸:۵۶ ب.ظ

    کی بود گفت ” چی میگی؟ ”
    یه بار دیگه صداتون در بیاد همتونو پا مرغی میبرم تا در پادگان.
    شیر فهم شد؟

    ببخشید حس فرمانده بودن بهم دست داده.

  • حمید

   ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۸:۰۶ ب.ظ

   آره آخر کار همه گفتن .. سربازایی به مضخرفی شما ندیدیم ولی نه جدی دوره خوبی بود خودشونم گفتن دوره خوبی بود.. همه رضایت داشتن دوره ای پر از انرژی و خنده بود

   • شهاب الدین

    ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۸:۱۵ ب.ظ

    سلام
    همیشه دوره شهریور ماه سخته. چون باید سربازا برای رژه هفته دفاع مقدس آماده بشن.
    بنابراین ریلکس و ریلکس تر باشید. این دوره ماه عسل تمام دوره های اعزام است.

 33. محسن اهوازی

  ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۶:۱۹ ب.ظ

  سلام حمید…رضا کلانتری میپرسه کدت چنده….فامیلت چیه؟خخخ…تو وایبرم پرسید الان

  • حمید

   ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۸:۰۸ ب.ظ

   ای ول بگو نفر آخر کلاس کد ۷۰ سلام ما رو هم برسون دلم براش تنگ شده

   • محسن اهوازی

    ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۸:۴۲ ب.ظ

    بزرگیتو میرسونم.الان پی ام دادم.آن نیست.جواب دادم میذارم اینجا

    • حمید

     ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۸:۵۷ ب.ظ

     قربانت لطف داری داداش

     • محسن اهوازی

      ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۲۱ ب.ظ

      لطف نیست وظیفست گلم
      اینم پی امش:

      ممنون،ازش تشکر کن و سلام برسون

 34. حسین

  ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۵:۵۶ ب.ظ

  آقا میگن وقتی میخوای وسایلاتو تحویل بدی از دم ورودی تا خود خوابگاه باید سینه خیز بریم که فضای پادگان دستمون بیاد
  بعدشم بشین پاشو میدن اوووو زیاد
  وای بچه ها خدا رحم کنه ، غذا هم که اصلا اونقدا نمی دن سیر بشیم میگن اندازه یه کف دست و کمی نون که اونم مثل لاستیکه
  تازشم اینقدر سرد شده اونجا که دستاتو همش باید هاا کنی تا بتونی باهاشون کار کنی
  واااای از دست شویی هاش بگم ، صف داره به چه عزمتی حدود چند ساعتی توی صفیم مگه این که دستشویی صحرایی بریم – حتما پوشاک اونم از برند مای بی بی بیارین
  اشپز خونشم اینقدر قدیمی و سیاه شده که توش پر از جونوره ، هر سری یکمشون میافتن داخل عذا ها وااااای چندش ، ظرف هارم که نمی شورن همینطوری با شیلنگ از دور بهش یه اب میگیرن ، آبشم بیشتر از آبای بعد از حمام خودمونه که قاطیشم کف باشه دیگه نخواند شوینده دست آب بدن اصلا یه وضعی …
  راستی اصلا حوسلمونم سر نمی ره ها اونجا پر از حیوانات خیلی وحشی مثل ببر – پلنک (ایرانی و خارجی) – شیر – کفتار – مار – عقرب و کلی حیواتات دیگه هست که بعدا خودمون میریم میبینیم ، میشه شبا بریم باهاشون بازی کنیم (من خودم پرسیدم میگن مشکلی نداره)با کلاشامون میریم شکارشون میکنیم هر شکارو کلی کسری خدمت میدن

  خلاصه مطلب که خوب بخورید و خوب بیاشامید و خوب استحمام کنید و خوب استراحت کنید که سفر نزدیکه ،فقط خدا به دادمون برسه
  دیدار به پادگان آموزشی ابت اله خاتمی یزد …..

  • محسن اهوازی

   ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۶:۴۷ ب.ظ

   خیلی با نمکی نمکدون جون:|

   هتله چون نظافت توش بی نهایت اهمیت داره و جزء معدود پادگاناییه که با احترام با تحصیل کرده های مملکت برخورد میشه توش….غذاهاشم زیاده

   ۲۲/۸۶…دوره ی ۱۸۱٫٫اسفند ۹۲

   • ایمان

    ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۶:۵۸ ب.ظ

    دم گرم داداشم

    • Milad

     ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۷:۰۵ ب.ظ

     مثل اینکه زیاد فیلم میبینی بچه جون اینایی که گفتی دیشب تو فیلم دیدی احتمالا

     • حسین

      ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۷:۵۴ ب.ظ

      اره بابا بزرگ تو هم توش مردی :)

     • Milad

      ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۹:۰۰ ب.ظ

      معلومه تو از همونایی که هنوز شبا مامانت واست قصه میگه و جیش بوس لالا..
      خخخخخخخخخخ ههههههههههههه

 35. مایکل

  ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۴:۰۵ ب.ظ

  حال برای اولین و اخرین بار پیغامی میذارم برای دوستانی که ازه ابان ورود میکنن…
  اول کار که میرسین…(تخت ها ۲طبقه هستش اگر میخوان جفتتون بالا یا جفتتون طبقه پایین باشید)
  در صف روز اول که رسیدین و میگن در قسمت مربوطه مثل خاتمی ها بشیشنید…یکی در میون بشینید
  وسایل هیچی نیارید…همه چی میدن حتیشورت.فقط ناخون گیر و در بازکن و یه ظرف یکبار مصرف واسه ۲روز اول…تماملبلس گرمم بیلرید بد نیست ولی میدن
  مهم مهم مهم:::: به هیچ کدوم از تهدید ها توجه نکنید…نه حرفا عملی میشه نه حوصله دارن عملی کنن
  مبادا با حرف تجدید دوره شمارو بترسونن…بنده ۲۵روز استراحت داشتم هیچ کاری هم نکردن…کمیسیون هم رفتم ولی فقط ترسوندن..دنبال حقتون باشید
  درس-بدو بدو-رژه…همه الکی…با کلی جون کنش و این چیزا هیچ کدوم نمره خودمون و حقمون رو نگرفتیم ۳۱شهریورم پا کوبوندیم.
  هیچ کی جز ۳نفر به فکر سلامتیتون نیست کعه از همه بیشتر سرگرد میرحسینی پدر گروهان ۱۲ هستش که دستشو میبوسم و واسه سلامتی خودش و خانوادش صلوات…فقط ایشون خیلی شمارو درک میکنه
  هرچی تهدید میکنن الکی هستش…فقط سعی کنید جواب ندید به مافوقتون چون بحث دادگاه میاد وسط…بقیه رو بیخیال
  دم در فکر نکنید دستگاه گردش مو بمو دارن…از این خبرا نیست
  فقط برادرانه::::سیگار رو داخل نبرید شاید اینجا تنها جایی باشه که بتونید ترک کنید یا کم کنید…
  بیرون که میرید کرایه نهایت ۱۲تومن…..
  خریدم دارید میرید امیر چخماق از رهبر درجه یک یک میگیرید که شرف داره به هرچی فروشگاه در یزده فقط یکم قیمتش بالاست…
  سعی کنید بهتون خوش بگذره و شباتون رو خاطره کنید با بچه ها
  از سردار و خاطراتش نهایت استفاده رو ببرید…خیلی قشنگه خاطراتشون… نمونه بارز یک مرد هستش
  موفق باشید دوستان
  باز هم میگم تا میتونید از تهدیدات نترسید…همش الکی هستش
  ۲ماه موندیم حرفاشون که عملی نشد هیچ تهدیدا هم هیچ و پوچ
  درضمن مراقب باشید چون همه میدونن این سایت هست….چاکر جناب صیاح هم هستیم
  یا علی

  • مــــیلاد

   ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۴:۴۱ ب.ظ

   ممنون داشم :)

  • هادی

   ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۵:۱۳ ب.ظ

   ممنون

  • محسن اهوازی

   ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۶:۴۵ ب.ظ

   داداش سرگرد میرحسینی زمان ما هم گروهان ۲۲ بود…واقعا مرده و دوس داشتنی….آقایون اورا رو برکنین….یادش بخیر….میگفت اهوازی تو نمیخواد بدوی..زانوهات داغونتر نشه….هی روگار….

  • حمید

   ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۸:۱۸ ب.ظ

   اوه جناب صیاح من ۵ تا عکسهام لک داشت آخر وقت نشد چاپ مجدد ازتون بگیرم تو اردو هم گفتین ۵ تا به بالا چاپ می کنید اینترنت اونجا هم که دستتون هست :D …. هر جا هستین سلامت باشید و موفق :D

نظرتان را ثبت کنید