نوشته های بی خواننده

پادگان خاتمی یزد

۹,۳۷۲ دیدگاه

اگر سوالی درباره پادگان خاتمی یزد دارید، معمولا جوابش را می‌توانید در کامنت‌های این مطلب پیدا کنید. اگر هم پیدا نکردید سوال‌تان را همانجا مطرح کنید و معمولا ظرف یکی دو روز دوستانی که اطلاعات دقیقی دارند جواب‌تان را می‌دهند. برای آسانتر بودن دسترسی سوال‌های رایج را اینجا دسته‌بندی کرده‌ام:

پادگان، آدرس و تلفن، راه‌های تماس و ملاقات

- آدرس پادگان خاتمی یزد چیست؟
+ یزد، کیلومتر ۲۲ جاده خضرآباد، پادگان آیت الله خاتمی.

- تلفن پادگان خاتمی یزد چیست؟ چطور می‌توانیم به سربازمان تلفن بزنیم؟
+ خانواده‌ها نمی‌توانند به سربازشان زنگ بزنند. باید منتظر باشید تا یکی دو روز بعد از شروع دوره آموزشی سربازتان کارت تلفن داخلی بگیرد و به شما زنگ بزند. ارتباط تلفنی مهمترین مشکل پادگان خاتمی است

- از داخل پادگان چطور می‌توانم به خانواده‌ام زنگ بزنم؟ کارت تلفن مخابرات با خودم ببرم؟
+ پادگان خاتمی یک سیستم تلفن داخلی خاص خودش دارد. کارت‌های تلفن مخابرات داخل پادگان به دردتان نمی‌خورد (البته همراه داشتنش ضرری ندارد و در مرخصی شهری خیلی به درد می‌خورد). برای زنگ زدن از تلفن‌های آسایشگاه باید منتظر باشید تا گروهان‌تان مشخص شود و مسوول هماهنگی با مخابرات تعیین شود (اصطلاحا ارشد مخابرات). این ارشد یک پین کد به شما تحویل می‌دهد که با آن می‌توانید از تلفن‌ها استفاده کنید. برای شارژ کردن آن هم به همان ارشد پول می‌دهید.

-آیا می‌توانیم به سربازمان نامه بنویسیم
+ بله. از سربازتان بپرسید کدش چیست؟ کد یک عددی است که شماره گردان و گروهان و ردیف سرباز در گروهان را مشخص میکند. مثلا ۲۱/۰۸۴٫ در نامه های‌تان این کد را هم ذکر کنید تا نامه آسانتر به دست سرباز برسد.

- می‌توانیم به ملاقات سربازمان برویم؟
+ بله. باید به دژبانی پادگان مراجعه کنید و اسم و ترجیحا کد سرباز را اعلام کنید (درباره کد سوال قبلی را ببینید). دژبانی با گروهان مربوطه تماس می‌گیرد و سربازتان برای ملاقات به محوطه دژبانی می‌آید. در همان محوطه می‌توانید با هم دیدار کنید ولی نمی‌توانید فرضا سربازتان را با خودتان به شهر ببرید.

درباره مرخصی ها قسمت مربوطه را ببینید

نحوه اعزام، روز اول خدمت، لوازم ضروری، اقلام ممنوعه

- روز اعزام چه اتفاقی می‌افتد؟
+ در روزی که در برگه سبزتان ذکر شده تشریف می‌برید نظام وظیفه (در تهران میدان سپاه). غیر از برگ سبز و برگ سفید همراهتان باشد. لازم نیست وسیله خاصی با خودتان ببرید. آنجا اعلام می‌کنند که فلان روز و فلان ساعت در ترمینال جنوب حاضر باشید برای اعزام به پادگان خاتمی. کارتان در نظام وظیفه در روز اول خدمت معمولا بیشتر از نیم ساعت طول نمی‌کشد.

- آیا بعد از معرفی به خاتمی برای اندازه کردن لباس و … مرخصی می‌دهند؟
+ نه. قدیم روال کار اینطور بوده که بعد از معرفی به پادگان و دریافت جیره، یکی دو روز به سرباز مرخصی می‌داده‌اند برای اندازه کردن لباس و چاپ اتیکت و از این جور کارها. الان روال پادگان خاتمی این است که لباس‌‌های به‌اندازه به سربازها می‌دهد و اتیکت را هم خودش چاپ می‌کند و دوره آموزشی بدون وقفه/بدون مرخصی از روز اول شروع می‌شود.

- در جیره چه اقلامی به سرباز تحویل می‌دهند؟
+ کوله سربازی، پتو، یونیفرم (لباس، شلوار و کلاه رسمی سپاه)، کاپشن، پوتین، شلوار گرم کن، زیرپوش، شورت، چفیه، کلاه پشمی، صابون، شامپو، دفتر ۱۰۰ برگ، خودکار، قاشق، چنگال، قند، دمپایی، پودر لباسشویی

- فهرست اقلام ممنوعه؟
+ سیگار، فندک و کبریت، تیغ و لوازم اصلاح (حتی موزر)، موبایل، اصولا هر جور وسیله الکترونیکی، مجله های سرگرمی و جدول و سیاسی

- با موبایلم چکار کنم؟
+ موبایل و سایر اقلام ممنوعه را می توانید به دژبانی تحویل بدهید و آخر دوره تحویل بگیرید

- فهرست چیزهایی که بهتر است همراه‌مان باشد؟
+ نخ و سوزن، کش، سنجاق قفلی، کارد میوه خوری، ناخن گیر ساده، پول، ساعت، کیسه فریزر، کتاب، قرص سرماخوردگی (ترجیحا واکسن سرماخوردگی بزنید)، آجیل و تنقلات، شورت و زیرپوش و جوراب نخی

- چیزهایی که ممنوع نیست ولی بهتر است نبریم
+ کلا چیزهایی که در جیره تحویلتان میدهند، کنسرو و خوراکی ها (اگر از غذای پادگان خوشتان نیامد میتوانید از بوفه کنسرو یا ساندویچ بخرید)، ظرف و ظروف

دوره آموزش، مرخصی، اردو، یگان خدمتی

- در پادگان خاتمی سخت می گیرند یا آسان؟
+ نه خیلی سخت و نه آسان. گول اصطلاح «هتل خاتمی» را نخورید و انتظار بخور و بخواب نداشته باشید. از آن طرف انتظار یک دوره طاقت فرسا را هم نداشته باشید. البته سختی و راحتی کمی هم بستگی دارد به فصل اعزام و شخص فرمانده گروهانتان. معمولا کسانی که دوره اسفند یا همزمان با ماه رمضان اعزام میشوند خوش شانس ترند. از آن طرف کسانی که گردان یک می افتند خوش شانس تر از گردانی دویی ها هستند. بیشتر شکایت سربازها از کم خوابی و کلاسهای رژه است. وضع غذا در مجموع بد نیست و بقیه امکانات رفاهی پادگان هم اگر چه با هتل قابل مقایسه نیستند ولی قابل تحمل اند.

- دوره دقیقا چند روز طول میکشد؟
+ برنامه هر دوره با دوره های قبل و بعد خودش فرق میکند. روزهای اول دوره برنامه ای به نام «برنامه سین» اعلام میکنند که همان کم و بیش اجرا می شود. مسوولین پادگان عمدا از اطلاع رسانی دقیق درباره جزئیات دوره خودداری میکنند و بازار شایعات درباره مرخصی میان دوره یا زمان دقیق ترخیص خیلی داغ است و هر چه به سمت آخر دوره برویم داغتر هم میشود. بهتر است به این شایعات توجه نکنید و گرنه اعصابتان واقغا فرسوده خواهد شد.

- مرخصی میان دوره چند روز است؟
+ مرخصی میان دوره چیزی است که نه تاریخش مشخص است و نه اصلا دادنش قطعی است. بعضی دوره ها مرخصی میاندوره نداشته اند یا فقط به متاهلها مرخصی داده اند. اما معمولا در اکثر دوره ها یک مرخصی ۴-۵ روزه در هفته پنجم اعلام میشود.

- من در یزد فامیل دارم. آیا می توانم آخر هفته ها مرخصی شهری بگیرم.
+ خیلی رویش حساب نکنید. بطور کلی پادگان خاتمی خیلی در مرخصی دادن خسیس است. در عوض چند جلد کتاب همراهتان داشته باشید که اگر مجبور شدید جمعه ها را در پادگان بگذرانید حوصله تان سر نرود.

* به زودی تکمیل می‌شود

پذیرش، کفایت، خدمت قبلی، معاف از رزم

* به زودی تکمیل می‌شود


این بیست و چند روز گذشته را جایی بودیم به نام «مرکز آموزش رزم مقدماتی آیت الله خاتمی یزد» یا به اختصار «پادگان خاتمی» یا به قول دیگر «هتل خاتمی». البته وقتی می‌شنوید «پادگان»، خیلی یاد توپ و تانک و زره‌پوش و سیم‌خاردارهای حلقوی و میدان مین و زاغه مهمات و از این جور چیزها نیفتید. بیشتر به یک تکه از بیابان خدا فکر کنید که دورش سیم خاردار کشیده‌اند و چند سوله و ساختمان آجری هم گوشه و کنارش ساخته‌اند.

یاد آن موقع که عکس هوایی پایگاه‌های نظامی کلی محرمانگی داشت و توی هزار سوراخ قایم می‌شد به خیر! این روزها، به یاری گوگل مپ می‌توانید نقشه‌ی جاهایی را ببینید که یک پادگان آموزشی در برابرشان خیلی ناقابل به حساب می‌آید.

پادگان خاتمی در ویکی‌مپیا

مرحوم آیت الله خاتمی که نامش روی پادگان است، پدر سید محمد خاتمی است و چند سال آخر عمرش (بعد از ترور آیت الله صدوقی) امام جمعه‌ی یزد بوده است و ساخت پادگان در زمان او و به پیشنهاد یا تایید یا حمایت او آغاز شده است. مسوولین پادگان هم خیلی تاکید دارند که بچه‌ها به اشتباه نگویند شهید خاتمی.

پادگان در دامنه‌ی شمالی شیرکوه واقع شده است و به طرف جنوب و جنوب غربی که نگاه می‌کنی، منظره‌ی خیلی خیلی چشم‌نوازی از شیرکوه و کوه‌های همسایه‌اش می‌بینی که هر کدام‌شان زیر آفتاب به رنگی در آمده‌اند. توی این یک ماه، تقریبا هر روز صبح بعد از طلوع آفتاب، هر چقدر که وقت داشتیم به این منظره خیره می‌شدیم و تا روز آخر هم نه خسته شدیم و نه برایمان تکراری شد.

غیر از منظره شیرکوه و همسایگانش، گاهی هم چشم‌مان را به دیدن پرندگان و درندگان آن دور و بر سرگرم می‌کردیم. عقاب پیدا می‌شد و شغال و روباه (دیدن این دو تا خاص کسانی بود که پست نگهبانی شب به‌شان می‌خورد) و یکجور پرنده‌ی شاخدار که هنوز نفهمیده‌ام اسمش چیست. چیزی تصور کنید تقریبا دو برابر گنجشک به رنگ خاکی که پرهای بالای سرش شاخ شده باشد.

نوشته‌های «احتمالا» مرتبط:


توصیه:
در صفحه «از سربازی » مطالب و توضیحات بیشتری پیدا میشود. بد نیست سری هم به آنجا بزنید.


نوشته علی گنجه ای

۳ آذر ماه ۱۳۸۷ ساعت ۶:۳۸ ب.ظ

۹,۳۷۲ دیدگاه درباره «پادگان خاتمی یزد»

با آر.اس.اس مشترک نظرات شوید پیوند Trackback

 1. javad

  ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۳:۰۴ ق.ظ

  سلام خواهشا اینو جواب بدین
  من با خودم کتاب ببرم اونجا جمعها بیکارم یا نه؟
  میتونم مرخصی شهری بگیرم به اقوامم سر بزنم؟
  یا اونا بیان پیشم موبایل برام بیارن یا نه؟
  اصن روزایه تاسوا عاشورا استراحت میدن تو پادگان یا نه؟

 2. Milad

  ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۲:۵۶ ق.ظ

  .امسال روز عاشورا و تظاهرات ۱۳ آبان با هم برگزار میشه..معلوم نیست تکلیف ما چی باشه تو پادگان.

  • محم

   ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۳:۰۰ ق.ظ

   غصه نخور میلاد جان تا۲روز دیگه از بلاتکلیفی در میایم
   زنده باد ۱/۸تیا پادگان خاتمی مخصوصا شیر یلان سیستان وبلوچستان

   • میلاد

    ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۳:۰۷ ق.ظ

    داداش هممون بچه ی خاکیم زنده باد هممون.منم کردم از سنندج میام ایشالا دوره خوبی باشه

 3. Milad

  ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۲:۵۵ ق.ظ

  امسال روز عاشورا و تظاهرات ۱۳ آبان با هم برگزار میشه..معلوم نیست تکلیف ما چی باشه تو پادگان.

 4. رحمان

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۴۵ ب.ظ

  خاتمی ما داریم می آییم البته یه نمه استرسی
  من اینطورم یا شومام یه نمور استرسو دارید ؟

  • میلاد

   ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۲:۱۵ ق.ظ

   منم ۱ میام رحمان فقط نمیدونم جمعه که برسیم جریان چیه میریم کجا.از سنندج میام راستی بچه ها امریه دارارو با بقیه جدا میکنن.منو دوستم باهم میایم من امریه دارم اون نداره

  • میلاد

   ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۳:۰۳ ق.ظ

   ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۳:۰۲ ق.ظ

   استرس و همه دارن اونم واسه سردر گمیه ادم نمیدونه چی به چیه.راستی بچه ها کسی میدونه مرخصی میان دوره بهمون میدن یا نه???

 5. رضا

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۹:۲۵ ب.ظ

  سلام بچه ها،زنده باد. بچه هاى گروهان ۱۱مخصوصا دسته یک

  • حمید

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۳۸ ب.ظ

   رضا کلانتری ؟

   • میلاد

    ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۳:۰۲ ق.ظ

    استرس و همه دارن اونم واسه سردر گمیه ادم نمیدونه چی به چیه.راستی بچه ها کسی میدونه مرخصی میان دوره بهمون میدن یا نه???

 6. سامان

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۹:۱۱ ب.ظ

  دوستان سلام.ببخشید.میگم بچه ها میگفتن برگ سبز دارها و تکمیلی ها زود برمیگردن و آموزشی ندارن…قضیه چیه
  بعداگه داره چند روزه و چه آموزشهایی میبینن….
  راستی برگ سبز برا ارتش تاثیر داره

 7. pelake13

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۸:۴۱ ب.ظ

  آقا پادگان برای محرم مراسم داره؟

  • حمید

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۹:۲۵ ب.ظ

   ۱۰۰ درصد داره ، مراسم حسینی مگه می شه برگزار نشه ولی مراسم تو کلاسا نیست غروب بعد از نماز هست مال ما مراسمی بود اینطوری بود بعدشم اونجارو می دن دست خودتون برنامه هم باشه ازطرف خوتون برای خودتون اجرا می کنید…

 8. سینا

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۷:۴۵ ب.ظ

  بچه های ۱۸۳ فردا ساعت چند باید یگان باشیم

 9. حسین

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۴:۰۳ ب.ظ

  دوستان اگه همگی تو یه جا افتادیم ایشالا ی جشن پتو برای hossein و حمید میگیریم
  البته فامیلیهاتونو بگین که بعد راحت بتونیم پیداتون کنیم

  • حمید

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۴:۲۶ ب.ظ

   ۱۱/۷۰ هستم از بندرعباس حمید دادرس امریه بودم دیگه فردا میرم یگان که برم خدمت … گروهان چند بودی ؟ کدت چند بود حسین؟فامیلیت؟؟؟

  • hossain

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۴:۳۵ ب.ظ

   من روحیه شهادتم بالاست.

   از جلوووووووووووووووووووووو نظام.
   نظر به راست گردان یگان به یگان ۴ضرب تا در نماز خونه.
   یک دو سه چهار یک دو سه چهار یک دو سه چهار یک دو سه چهار یک دو سه چهار یک دو سه چهار.

   گردااااااااااااااااان، اییییییییییییییییییییییست.

 10. محسن22/53

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۳:۳۶ ب.ظ

  در میدان میمانم تا نفس اخرم..پیرو راه حسین همقدم رهبرم….من ک بعد از از ترخیص رفتم مشهد زیارت…دیشب اومدم خونه..جاتون سبز بخصوص گروهان۲۲

 11. محسن

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۳:۲۱ ب.ظ

  سلام..۲۴مهر ترخیص شدیم..عشق است علی اصغر جلالی فرمانده گروهان ۲۲دوره ۱۸۳٫٫کد ۵۳/۲۲

  • محسن اهوازی

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۶:۰۲ ب.ظ

   واقعا عشق است….پرچم ۲۲ ها همیشه بالاست….محسن….دوره ی ۱۸۱…۲۲/۸۶……

 12. فرزاد

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۲:۳۲ ب.ظ

  سلام . منم مث شما ۹۳/۸/۱ . همه چی خوبه . البته اگه اونایی که کسری دارن رو اعصاب نرن .

 13. pelake13

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱:۴۹ ب.ظ

  سلام به سربازن قدیم.
  ببینم اینا برای محرم برنامه دارن؟

 14. hossain

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱:۳۰ ب.ظ

  یاااااااااااااااااااااا حسیـــــــــــــــــــن

  وقتمون داره تموم میشه فقط ۲ روز دیگه.

  پادگان ،پادگان ما داریم میاییم

  پادگان ،پادگان ما داریم میاییم

  پادگان ،پادگان ما داریم میاییم

  سربازای مظلوم ما داریم میرویم،ما داریم میرویم.

  ستاد ایجاد استرس در اعزامی های ۸/۱

 15. فرهاد

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱:۱۷ ب.ظ

  نظر به راست
  یگان به یگان
  هر یگان به مسافت یک نماینده
  ……………..

  یاد باد.۱۸۳/۱۱

  • hossain

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱:۳۴ ب.ظ

   عجلوووووووووووووووووووو نظام

   شل بود

   آزاد

   بشیــــن ، پاشو ،بشیــــن ، پاشو ،بشیــــن ، پاشو ،بشیــــن ، پاشو ،بشیــــن ، پاشو ،بشیــــن ، پاشو ،بشیــــن ، پاشو ،بشیــــن ، پاشو ،بشیــــن ، پاشو

   بشمار سه میرید دست به سیم خاردار میزنید و میایید.
   بشماااااااااااار ۱
   بشماااااااااااار ۲
   بشماااااااااااار ۳

   • حسین

    ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۳:۵۹ ب.ظ

    اول خوووودت برو بدوووو بدووووووو
    افرین …

   • حمید

    ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۳:۵۹ ب.ظ

    روحیه ….. عالیه …روحیه ….. عالیه …روحیه ….. عالیه …روحیه ….. عالیه …روحیه ….. عالیه …

 16. امین

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۲:۱۰ ب.ظ

  سلام
  فقط میخواستم بگم
  عشق فقط ممد زارع .
  فرمانده گروهان یک دوره۱۷۶٫
  خیلی دلم براش تنگ شده.
  تنها نظامی تو پادگان خاتمی یزد.

  • حمید

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۴:۰۱ ب.ظ

   آخر کاری سینا خوب اومد ببخشید فرمانده شما تاید جای سرباز تربیت کردین از بس پست نطافت دادیم :D :D

 17. رضا

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۲:۰۳ ب.ظ

  آقایون مطمئنین به امریه دارها لباس گرم نمیدن؟ شاید چون دوره قبل (اعزامیای شهریور) هوا سرد نبوده ندادن! دوستانی که اعزامی فصل سرد بودن لطفا راهنمایی کنین که الکی لباس با خودمون حمل نکنیم!

  • مــــیلاد

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۲:۱۳ ب.ظ

   به نظر منم وظیفشون هست ک بدن ، در صورتی ک نمیشه کاپشن یا… رو روی لباس نظامی بپوشیم !

   • محمد

    ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۳:۳۵ ب.ظ

    صد در صد اورکت به همه میدن تو کارتکس ما امریه دار ها جلو اورکت نوشته بود مخصوص فصل سرد پس به شما میدن خیالتون راحت

 18. مــــیلاد

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۳۸ ق.ظ

  هر چی که به شروع آموزشی میرسیم استرس ها بیشتر میشه ،من که از همین الان وسایل رو جمع کردم و امادس ،
  و خودمو قراره روز شنبه معرفی کنم به پادگان خاتمی یزد ،شروع کار پادگان ساعت چند هست ؟

  • امین

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۵۰ ق.ظ

   سلام
   میلاد جان من پارسال ۱/۲ اعزام شدم
   پادگان خوبی .نگران نباش .مث دانشگاه نیست ولی مث زندانم نیست.من ۳ ماه دیگه سربازیم تموم میشه. کلا بزرگترین شانسی که اوردی اینکه تو سپاه خدمت میکنی

   • مــــیلاد

    ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۵۶ ق.ظ

    مرسی امین جان ، من ۲ ماه فقط داشتم میدویدم دنبال کارام ک بیوفتم سپاه ، و الان هم خیلی خوشحالم بابت این موضوع !!!!

    • امین

     ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۲:۰۵ ب.ظ

     روزهای متفاوتی در انتظارت که باید باهاش کنار بیای.
     همی پرسنل پادگان انسانهای بی نهایت با ایمان و با اخلاق ومهمتر از همه اینکه به کارشون واردن.ایشالله که به سلامت بری و برگردی.بهترین دوران خدمت سربازی ۲ ماه آموزشیه.
     موفق باشی.

  • ایمان

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۲:۰۱ ب.ظ

   من تازه ترخیص شدم میلاد جان. ما هم همین استرس رو داشتیم و استرس بجایی هست. دهنتون سرویس می شه اون جا. فقط باید آستانۀ صبرت رو بالا ببری. اصلا با چیزی که شنیدی قابل قیاس نیس. بی نهایت سخت و طاقت فرساست. دربارۀ ۲ چیز می تونی کاملاً مطمئن باشی: خورد و خوراک و مرخصی. این ها ردیفه. بقیه اش جهنم کامله. مخصوصا هفتۀ اول. از هفتۀ دوم همه چی اوکی می شه یا شاید ما عادت می کنیم به اوضاع. کلاس ها که شروع می شه خودش یه نعمته چون از شر فرمانده و اذیتشان لا اقل چند ساعت راحتی. یکی از قوانین کلاس ها هم اینه که کلاس جای خوابه، درس بهانه اس!!! می تونی راحت بخوابی. مربی ها گیر نمی دن. من همۀ کلاس ها رو خوابیدم. صندلی اول هم می نشستم!!!

   • مــــیلاد

    ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۲:۰۸ ب.ظ

    ایمان ممنون از راهنماییت و محبتت !
    خوب دوستان من با اتوبوس ها نمیخوام برم ، از اهواز ی کار کوچیکی دارم اصفهان و بعد از اصف میام یزد(جمعه شب ابنشالله یزد باشم ) روز شنبه چه ساعتی باید دم در پادگان باشم ؟

    • امین

     ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۲:۱۲ ب.ظ

     یکشنبه ۴آبان ساعت ۹ پادگان باش.

    • میلاد

     ۲۹ مهر ۹۳ ساعت ۲:۱۰ ق.ظ

     اقا سلام
     منم ۱/۸ اعزامم از سنندج میام.ی سوال داشتم اونجا امریه دار هستن همه یا مختلط.من امریه دارم

   • محمد

    ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۳:۳۷ ب.ظ

    سلام دکی خودتی من ۱۰۰ هستم

 19. هادی

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۴:۲۱ ق.ظ

  سلام . من از پادگانی پذیرش گرفتم که در شهر خودم نیست و از اون شهر دفترچه پست نکردم! ممکنه بعداز اموزشی مشکلی پیش بیاد و به اون پادگانی که پذیرشم کرده نفرستنم؟!!

  • hossain

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۱۵ ق.ظ

   نگران نباش
   مشکلی پیش نمیاد
   هر جا پذیرش کردی همونجا میندازنت.

 20. جواد

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۲:۵۷ ق.ظ

  دوستان شننبه الکلاسیکو هست ساعته هفتو نیم از کجا میشه نتیجشو فهمید تو پادگان
  الکلاسیکو رو هم از دست دادیم

  • رضا

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۳۲ ق.ظ

   ساعتش که خوبه اتفاقا، می تونیم ببینیم، سالن تلوزیون داره فکر کنم، حتی بعد از خاموشی هم میشه تو سالن تلوزیون موند

  • امین

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۵۲ ق.ظ

   خیالت راحت میتونی ببینیش.البته یکم متفاوت تر از تو خونه.

 21. ایمان

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۲:۱۴ ق.ظ

  سلام، منم اعزامی اول ابان هستم ولی قبلا ۷ ماه خدمت کردم و شهریور ۹۰ در همین پادگان اموزشی رو گذارندم گروهان ۱۳، حالا ی سوال بنظرتون چند روز منو نگه میدارن؟؟؟؟ ۱۵ روز یا کمتر یا بیشتر….

 22. هادی

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۲:۰۲ ق.ظ

  سلام . دوستان من اعزام ۱آبانم. من ریش میزارم همیشه . میخواستم بدونم باید واسه اموزشی حتما ریشامو بزنم یا باید اندازه خاصی باشه ؟ چطوریه کلا؟
  موهارو هم با همون ۸ بزنیم خوبه گیر نمیدن؟
  بعدم میخواستم بدونم خودشون حتما کلاه پشمیو کاپشن میدن یا لباس گرم زیاد بیاریم با خودمون؟
  ممنون

  • ایمان

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۲:۱۱ ق.ظ

   سرباز عادی باشی یعنی امریه و کفایتی و … نباشی اره همه چیز میدن از کلاه دستکش تا کت و…، شماره ۸ خوبه، ریش در حد متعارف

  • امین

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۵۵ ق.ظ

   خودشون بهت میدن ولی یک پتو مسافرتی کم حجم و یه دونه جاکت گرم همرات بردار.

 23. جواد

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱:۱۲ ق.ظ

  سلام
  من روزه پنجشنبه که اعزام میشم عصر اتوبوسه نطام وطیفه شهرمون حرکت میکنه{طبقه گفته نطام وظیفه استان}
  ظبیعتا صبح میرسم
  میخوام بدونم از صبحه جمعه اموزشام شروع میشه یا میره برا شنبه
  همون موقع لباسامو میتونم اندازه کنم تو پادگان یا باید رقت شهر
  کسی از شهر میتونه بهم سر بزنه بیاد پیشم
  کلا ایامه محرم اونجا سخت میگیرن یا اسون
  در ضمن لباسایه که به غیره امریها میدن کافیه دیگه لباس نیاریم یا بیاریم

  • ایمان

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۲:۱۳ ق.ظ

   از روز شنبه … لباسها اکثرا اندازه هستن مگر اینکه دیگه سایزت غیرعادی باشه… اره میتونن سر بزنن اما روزهای اول نه تا جا بیفتی…. نه سخت نه اسون…. سرباز عادی باشی از بابت لباس مشکلی نداری

  • امین

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۵۹ ق.ظ

   سلام جواد جان
   فک کنم برنامه ها از عصر روز ۳ شروع میشن.
   لباس ها انداز هستن.
   خانواد میتونن بیان به دیدنت ولی تو زحمت میفتن سعی کن بهشون بگی نیان.
   لباس بهتون میدن .

 24. ایمان

  ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱:۰۴ ق.ظ

  سلام، منم اعزامی اول ابان هستم ولی قبلا ۷ ماه خدمت کردم و شهریور ۹۰ در همین پادگان اموزشی رو گذارندم گردان ۱۳٫ حالا ی سوال بنظرتون چند روز منو نگه میدارن؟؟؟؟ مث کفالتی ها کمتر یک هفته یا ….

 25. محمد 1

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۴۲ ب.ظ

  دوستان آیا غیر از برگ سبز ، برگه ای ، نامه ای از سپاه یا بسیج، یا چیز دیگه ای هم باید همرامون ببریم؟؟؟؟

 26. محمد 1

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۴۰ ب.ظ

  دوستان، کفایتی ، همون تاییدیه که سپاه استان برا برگ سبز میده؟؟ یا همون دوره تکمیلی بسیج است؟؟؟؟

 27. محمد 1

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۳۵ ب.ظ

  سلام
  بجه ها کسایی که برگ سبز دارن هم باید موهاشونو بزنن؟؟؟؟

 28. حسین

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۱۴ ب.ظ

  به به به برو بجه های اصفهان — آفا پرچم بالاست
  ۳ رووووووووز دیگه مونده فقط

  • حمید

   ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۵۶ ب.ظ

   چرا می شمارین تازه دارین میرین آموزشی برای میاندوره و پایان دوره بشمارین :D

   راستی از همین الان بشممممممماااار۱ بشممممممماااار ۲ دست بزنید سیم خاردارا برگردین :D

   تو از جلو نظام ۲ ساعته روزای اول غش نکنید قبل از به خط شدن چیزای شیرین بخورین اوایل که عادت ندارین …یه وقت دستاتونو نندازین از خستگی ها :D

   • حسین

    ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱:۲۹ ب.ظ

    اخ اخ حمید جون خودت که میدونی چند روز آخر چه استرسی داره ادم

    • حمید

     ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۲:۳۳ ب.ظ

     داداش گلم نترس بخدا بری اونجا عاشق اونجا میشی فقط دلداری نیست واقعیته

 29. سهیل صدرا

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۰۵ ب.ظ

  کی میگه سربازی سخته؟ خداییش من که اشتباه کردم تجدید دوره نشدم!!!! ۱۱-۱۹

  • حمید

   ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۰۱ ب.ظ

   :D همچادری چطوری … بزن دست قشنگرو واسه بچه های سلف
   آقا رضا در چه حاله :D

  • حمید

   ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۱۲ ب.ظ

   احمد سلفی اینجا نیست؟

  • ایمان

   ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۲:۰۵ ب.ظ

   مخلص بر و بچ سلف. دکتر، پیر مرد پادگانم. شناختی؟ احمد رو دیدین سلام بهش برسونین

 30. Milad

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۸:۳۶ ب.ظ

  ما همه جور حرف زدیم اما یادمون رفت از صاحب این سایت تشکر کنیم که با این کارش باعث شد اونایی که قبلا اعزام شدن تجربیاتشون رو بگن و اونایی که تازه اعزام میشن از استرسشون کم بشه.من از طرف خودم از صاحب این سایت ممنونم و امیدوارم همیشه موفق باشه.
  میلاد از بندرعباس

  • hossain

   ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۹:۳۲ ب.ظ

   گل گفتی
   منم از طرف خودم از آقای علی گنجه ای تشکر میکنم.
   واقعا گل کاشتی با این کارت.

  • حمید

   ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۰۳ ب.ظ

   و از همه جالب تر که خود فرمانده ها و مسئولای پادگان همیشه این بلاگ رو دنبال می کنن ، همه رو می خونن :D

  • علی گنجه ای

   ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۱۰:۱۳ ب.ظ

   مخلص همگی!
   حمید جدی می‌گی فرمانده‌ها و مسوولا کامنتا رو می‌خونن؟

   • حمید

    ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۰۳ ب.ظ

    بله به سف شده بودیم بعد از میان دوره ممد زارع کامل برامون گفت که از اینجا خبر داره :D می خونن ناقلاها

    • علی گنجه ای

     ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۱:۵۸ ق.ظ

     ایول!

     • ایمان

      ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱۲:۰۷ ب.ظ

      علی، دوست قدیمی، من رفتم و برگشتم. چه دهنی از ما سرویس شد تو این پادگان. نگفته بودی اینقدر بده. ولی بالاخره تموم شد. علی هر جا هستی خوش باشی.
      این علی آقا تو دنیا تکه. حیف که خیلی وقته از دفقا دور شده.

     • علی گنجه ای

      ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۱:۴۶ ب.ظ

      خب به سلامتی.
      می‌تونی بگی سربازیت تموم شد، بقیه‌ش که دودره بازیه! ;)

 31. شامیتی

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۸:۰۸ ب.ظ

  از قم اگه کسی هست تماس بگیرید هماهنگ شیم.۰۹۱۹۱۵۴۰۴۲۴
  قربانی

 32. محسن اهوازی

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۷:۵۳ ب.ظ

  بچه های بی معرفت دوره ی ۱۸۱ کجان؟..خخخخ..فرمانده ی با معرفت سروان جلالی….ستوان رنجبر عزیزم…اسفند ۹۲…گرمای افتضاح ظهرا و سرمای شدید شب ها….همه ی کامنتاتونو خوندم تو این مدت….همه چیز مثل قبله…

 33. حامد

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۷:۳۵ ب.ظ

  جریان این برگه سبز چیه یکی لطفا مفصل توضیح بده — برگه سبز مگه همون دوره کفایت تکمیلی نیست ؟؟؟؟؟؟؟

  • محسن اهوازی

   ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۷:۵۴ ب.ظ

   فکر کنم معرفیت کنن سپاه استان..لشکر ۷ ولیعصر….دو هفته اونجا ازتون بیگاری بکشن….

   • حامد

    ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۸:۴۵ ب.ظ

    همون بهتر که ندارم برگه سبز — فوقش میرم یزد دوهفته عشق میکنیم اونجا

    • سعید

     ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۳:۲۰ ب.ظ

     سلام حامدجان،تو برگه کفایت از سپاه گرفتی یا نه؟من رفتم گفتن بخشنامه اومده نمیخواد همون برگه تکمیلی کفایت میکنه.

     • حامد

      ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۳:۳۲ ب.ظ

      منظورت تاییدیه از س÷اه استانمه ؟؟؟ اره همون برگه تکمیلی حافیه اما بری س÷اه استانت تاییدیه بگیری خیلی بهتره

 34. حمید

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۷:۳۱ ب.ظ

  آقا یه نکته تو الکارتا هنوز شارژ هست نفری هزار تومنم باشه ۸۰۰٫۰۰۰ تومن هنوز به ماها پادگان بدهکاره بماند که بعضیا بیشتر دارن مثلا من ۳ تومن هنوز شارژ دارم :D
  دیدی چی شد نرفتیم الکارتارو بسوزونیم پولشو بگیریم ..دوره ۱۸۴ یا نفری ۱۰۰۰ تومن الکارت مجانی ازشون بگیرید. :D

 35. عرفان

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۵:۵۹ ب.ظ

  آقا هرکی گروه تشکیل داد اینم شماره من منم عضو کنه ۰۹۳۸۸۴۸۹۶۹۹
  من از زاهدانم

 36. ایمان

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۴:۱۰ ب.ظ

  شمارش معکوس شروع شد ۳ روز دیگه
  میرویم آماده شدن برای فصلی نو از زندگی
  موفق باشید

  • حمید

   ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۵:۲۳ ب.ظ

   ایشالله همتون دوره ۱۸۴ رو بخوبی تموم می کنید ، چشم بهم می زنید مثل ما ۱۸۳ هاییا دل تنگ تک تک خاطرات شیرین اونجا می شید و دوست دارین بازم اونجا باشین مثل دوره آموزشی توی عمرتون دیگه ندارین حسابی از تک تک لحظاتش استفاده کنید .. موفق و سر فراز باشید از طرف کمک آرپیجی زن گروه ۲ ، دسته یکم ، گروهان یازدهم ، گردان یکم امام علی (ع) :(

  • محسن اهوازی

   ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۷:۵۶ ب.ظ

   آسون بگیر که سخت نگذره برات….من که زانوهام به فنا رفته بودو تاندونای پام کش اومد به خاطر تمرینات سخت و حتی نمیتونستم راه برم چه برسه بدوم…..ولی بازم خاطره ی خوش دارم….

 37. دکتر الف

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۳:۳۷ ب.ظ

  سلام دوستان ، واقعا ممنون میشم کسی راهنمایی کنه
  به من گفتن اموزشم یا یزد یا کرج
  خوب ملاک تقسیم چی هست؟
  مدرک؟ محل سکونت؟
  من دکترا حرفه ای – پزشکی دارم

  • Milad

   ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۴:۰۰ ب.ظ

   بیشتر دکترها میرن کرج واسه آموزش..تشریف ببر نظام وظیفه شهرتون برگه آبی محل اعزام رو بگیر مشخص میشه کجایی.

   • دکتر الف

    ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۴:۱۳ ب.ظ

    ممنونم میلاد عزیز
    من اعزامم اول دی هست . فکر نمیکنم تا آذر مشخص بشه
    بهم گفتن ۱۰ روز مونده معلوم میشه

 38. Milad

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۳:۲۱ ب.ظ

  دوره ما دوره سربازان امام حسین(ع) هست.انشاالله همزمان با ورود امام به کربلا وارد پادگان میشیم و احتمال زیاد قبل اربعین هم ترخیص میشیم..به نظر من این دوره بهترین هست.اینجوری غربت امام و سربازانش رو در کربلا بهتر درک میکنیم..انشاالله دوره برامون راحت هست.

  با نوای کاروان،بار بندید همرهان..این قافله عزم کرببلا دارد.

 39. hossain

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۲:۵۰ ب.ظ

  شمارش معکوس شروع شد، فقط ۴ روز دیگر زمان باقیست.

  آغایان هم دوره هر کس میخواد ، آش پیش پا،آش پشت پا ،آش بغل پا ،آش زیر پا ،آش بالای پاشو آماده کنه که رفتن نزدیکه.

  حیف که واتس آپ ندارم وگرنه نه یه گروه تشکیل میدادم روضه رفتنو براتون میخوندم.

  آغا همه با هم صدا با آهنگران:
  با نوای کاروان، بار بندید همرهان، این قافله عزم خاتمی یـــزد دارد.

  دوره ما متفاوت از بقیه دوره هاست،چون به ماه محرم میخوره،خوش میگذره.
  مخصوصا محرم که ماه افراد تنهاست،سرباز هم که تنهاست.
  موفق باشید

  این دو سه روز باقی مونده رو برید حالشو ببرید.

  • Milad

   ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۳:۰۷ ب.ظ

   آفرین حسین حرف منم همینه.. اما بعضیا تا میگی چندروز بیشتر نمونده فوری میگن موج منفی میدی از بس سوسولن..
   ای لشکر صاحب زمان آماده باش آماده بلش
   بهر نبردی بی امان آماده باش آماده باش

   • عرفان

    ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۵:۴۵ ب.ظ

    ما که لحظه شماری میکنیم زووود شروع بشه من که موووهامم امروز خودم از ته زدم

  • hossain

   ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۳:۰۹ ب.ظ

   به اونایی که دارن پیشنهاد میدم یه گروه واتس آپ تشکیل بدن به اسم ” خاطرات سربازی” بعد خدمت بدرد میخوره.
   الان ۹۰۰۰ کامنت اینجا گذاشته شده،ولی عکس و فیلم و صدا نمیشه گذاشت،فکر کنم استقبال خوبی ازش بشه.

   هر کی پایست بسم الله…
   یه گروه تشکیل بده، شمارتو بزار
   ولی بی معرفت بازی در نیارین ما رو یادتون بره ها.

  • hossain

   ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۳:۲۸ ب.ظ

   بعضیا اونقد استرس گرفتن که انگار میخوان ببرنشون اسارت.
   بابا شاد باشین ،مطمعنم وقتی رفتین میفهمین بهترین و شادترین لحظه زندگیتون همین ۱ماه و ۲۰ روز آموزشیه.

   سوی دیار عاشقان/ سوی دیار عاشقان / رو به خدا می رویم/رو به خدا می رویم

   جواب بده /جواب

   مردونه این اهنگو گوش کن!!! حس جبهه به آدم دست میده.
   http://www.alvershop.com/sounds/maddahi/defa%20mogaddas/ahangaran/5/5.mp3

   • Milad

    ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۳:۵۸ ب.ظ

    آره عالی بود..آخر این آهنگ ها رو گوش میریم الکی الکی شهید میشیما..
    راستی اونجا شربت دادن نخوریدا

   • ایمان

    ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۴:۱۳ ب.ظ

    داداش مگه میخواییم شهید شیم

    • حمید

     ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۵:۵۴ ب.ظ

     تو اردو واقعا شهدا رو درک می کنید … شربت شهادت هم می دن ولی الان قرار بهتون یاد بدن چطوری بجنگید تا زنده بمونید و فرهنگ شهادت هم در کنارش داشته باشید ولی شرط اول سالم و زنده موندن هست خوب یاد بگیرید…

   • سینا

    ۲۸ مهر ۹۳ ساعت ۷:۴۳ ب.ظ

    اره شاد باشین چون سرویس می شین قشنگ

 40. ایمان

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۱:۵۴ ب.ظ

  دیشب یه عکس از فرمانده محمد زارع دیدم که بچه ها ازش گرفته بودن. خیلی دلم واسش تنگ شد. ایشالا هر جا باشن خوش و سلامت باشن. ما بچه های گروهان ۱۱ همیشه به یادشیم

 41. شهاب

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۱:۲۳ ب.ظ

  سلام
  در پادگان خاتمی اجاز میدند قرص های مسکن مثل پروفن رو همراه داشته باشیم؟

 42. احمد

  ۲۷ مهر ۹۳ ساعت ۱:۱۲ ب.ظ

  بچه های شیراز پس کجان

نظرتان را ثبت کنید