my-avatar

سربازی من از اول آبان 87 بود تا اول اسفند 88.

درباره‌اش خیلی مطلب نوشته‌ام؛ هم از دو ماهی که در «پادگان آیت الله خاتمی یزد» دوران آموزشی را گذراندم و هم یکسال و اندی که توی «تیپ مکانیزه رمضان» مشغول خدمت بودم. کلا سربازی بار بزرگی بود که از دوشم برداشته شد و الان که تمام شده و تسویه حساب کرده‌ام خیلی احساس سبکی میکنم. خیلی از دوستانی که این صفحه را می‌خوانند تازه قرار است اعزام شوند یا روزهای اول خدمت‌شان است. اگر جزء این دسته هستید برایتان آرزوی موفقیت میکنم و امیدوارم سربازی خوش بگذرد (یا حداقل آسان بگذرد).

آموزشی:

with-breadدو ماه آموزشی را در پادگان آیت الله خاتمی یزد گذراندم. اگر میخواهید در مورد این پادگان و اوضاع و احوالش چیزهایی بدانید، اول از همه این نوشته را ببینید: «پادگان خاتمی یزد».

بعد بروید سراغ این خاطره‌ها و از حال و هوای دوران آموزشی باخبر شوید:

خمپاره!باز هم کمخوابیاز جلو نظامقوچعلیارشد 22احترام نظامیکد سازمانیبی خبریخسته نباشید!بساط مطالعه 

 

بعد هم برای اطلاع از جو فرهنگی پادگان خاتمی این نوشته‌ها را بخوانید:

 مسابقه فرهنگی 1مسابقه فرهنگی 2یک نکته کوچکنان توی سطل زبالههدایت سیاسیتشییع جنازه

اگر حوصله‌اش را داشتید میتوانید نگاهی هم به یادداشت‌های روزانه من در آن روزها بیندازید:

روزمره ها – 12345

یگان:

تیپ سوم رمضان که عرض کردم، پادگانی دارد به نام پادگان شهید نوری در اتوبان تهران قم، نزدیکی‌های فرودگاه امام، که مشهور است به پادگان «شورآباد». من توی معاونت نیروی انسانی، قسمت «وظیفه و احتیاط» کار می‌کنم. یعنی سر و کارم دائما با سربازهای دیگر است. بطور مشخص کارم این است که پرونده سربازهای پادگان را بررسی کنم و ببینم با احتساب کسری‌ها و اضافه‌ها خدمت‌شان کی تمام می‌شود. گهگاه اتفاقات جالبی رخ می‌دهد که همه را می‌نویسم.

درباره روزهای اول خدمت در یگان و کلا حال و هوای پادگان چند مطلب نوشته ام:

شورآباد: روز اولبه حرمت آهوهای باردار!رژه تشریف بردیم!باز هم رژه تشریف بردیم…نامه لباس فصل

بیشتر مطالب دیگرم مربوط میشوند به مسائل وظیفه-احتیاط و مشکلات سربازها

مصیبت سربازهای دسته دوماستفهام انکاری!عجب مملکتیه ها؟!غیبت یکروز-سه روزسرباز و دفترچه و هفتاد مهر سربازخانهیادگاری های ته دفترچه سرباز

و یکی دو مطلب دیگر

military-service-certificatبدها!چند اصطلاح سربازیگل باقالی هم چاخان میکند!

بقیه مطالب:

فهرست همه‌ی مطالبی که درباره‌ی دوران سربازی نوشته‌ام را اینجا می‌آورم. مطالب تازه تر در ابتدای فهرست آمده‌اند. اگر در مورد نوشته‌ها سوالی داشتید کامنت بگذارید یا برایم به آدرس ali.ganjei روی جی‌میل نامه بنویسید.