اهورا پیروز خالقی یزدی

«معروف به هخا از اُسكلان معروف شيراز و بنيانگذار سلسه هخامنشيان است. او توسط کوروش کبیر سلمانی رشتی به قتل رسيد و هم اکنون روح او در بدن جورج مايکل رسم و رسوم های آيين زرتشتی را زنده نگاه می دارد از اثار او ميتوان به روزنامه لوموند اشاره كرد كه سالها پس از مرگش به قلم وي نگاشته خواهد شد. مقبره او در ممقان نيست. وی صاحب چندین هواپیمای جت مسافربری بود که در جریان عزیمت به ایران در فرودگاه عشق‌آباد تهران منشعب شد.»

این توضیحات را در سایتی پیدا کردیم به نام «نانشنامه» که هجو ویکی‌پدیاست. یعنی عینا همان ویکی‌پدیای فارسی است، فقط محتویاتش چرت و پرت است.

نانشنامه در معرفی خودش می‌گوید: «به نانشنامه به هیچ وجه خوش نیامدید. از اینکه گذارتان به اینجا افتاده‌است بسیار متأسفیم و بر وقتی که در اینترنت تلف می‌کنید افسوس می‌خوریم.

ایدون بدانید که نانشنامه معتبرترین تألیف بشری است و به قدری معتبر است که حتی شما هم می‌توانید آن را ویرایش می‌کنید. حتی همین صفحه را. لطفاً اطلاعات غلط غلوط خود را با نمک طنز و لطیفه به اینجا بیفزایید تا آیندگان بهانه‌ای برای دشنام‌دادن به شما بیابند. موجودات اخموی نتراشیده و نخراشیده که از نعمت توانایی لذت از هزل و طنز بی‌بهره‌اند از گشت‌وگذار در اینجا آزار خواهند دید. لطفاًبعداً شکایت مفرمایید تا مجبور به بی‌محلی به شما و شکستن غرور کاذبتان نشویم.»

۲ Comments

  1. مهران 14 ژانویه 2008
  2. احمدرضا جعفري 13 ژانویه 2008

Leave a Reply