برای لذت بردن از وبلاگ‌نویسی…

همه‌ی دوستان وبلاگ‌دار ما مهاجرت کرده‌اند به وردپرس الا پرنسس ح و نجمه و دانشجوی آنلاین. برای اغوای این سه دوست، آخرین تیر ترکش‌مان را هم رها می‌کنیم…

برای لذت بردن از وبلاگ نویسی چنین کنید:

1- توی هر بلاگ وطنی که هستید، مهاجرت کنید به وردپرس. وبلاگتان را بسازید و کمی برای انتخاب قالب و تنظیمات مدیریتی‌اش وقت بگذارید.

2- اگر آفیس 2007 ندارید نصب کنید. از نصب وصله پینه‌هایش هم غفلت نکنید. برای وردپرس هم تنظیمش کنید (کاری ندارد ولی اگر دلتان می‌خواهد این راهنما را نگاه کنید).

3- Word را باز کنید، از منوی اصلی، New -> Blog Post را انتخاب کنید.

4- عنوان و رده (Category) را انتخاب کنید؛


هر چه دلتان می‌خواهد بنویسید، هر چقدر دلتان می‌خواهد با لینک و فونت و سایز و رنگ کله‌معلق بزنید.


عکس‌ها را هم کپی-پی‌ست کنید، سر جایشان بچینید و اگر زیادی پهن‌اند، عرض‌شان را بکنید 500 پیکسل (یا 300pt).


6- همه چیز مرتب است؟ مطلب همان جور شده که دلتان می‌خواهد؟ کلیک کنید روی Publish، کمی صبر کنید تا متن و عکس‌ها منتقل شوند به وردپرس. مطلب را روی کامپیوتر خودتان هم ذخیره کنید. کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند.


7- صفحه‌ی وبلاگ‌تان را باز کنید و نگاهی به Post تازه‌تان بیاندازید (گفتم که کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند). اشتباهی شده؟ هیچ اشکالی ندارد! برگردید توی ورد و اصلاح کنید و دوباره بزنید Publish.

8- خدا را به خاطر آفریدن وردپرس و آفیس 2007 شکر کنید و خوشحال باشید که دیگر لازم نیست به خاطر نوشتن یک مطلب و چیدن عکس‌هایش هزار جور خفت و خواری بکشید!

راستی! عادت دارید برای چک کردن کامنت‌هایتان روز صد دفعه وبلاگ را چک کنید؟ می‌توانید به وردپرس بگویید که کامنت‌ها را برایتان ایمیل کند. توی همان ایمیل لینکی هم برایتان می‌فرستد که اگر کامنت ناجوری است اینجا را کلیک کنید که حذف شود. تازه این کامنت‌های «وب خوبی داری، موفق باشی، به من هم سر بزن» را خودش اتوماتیک اسپم می‌کند.

۴ Comments

  1. mhmazidi 16 مارس 2008
  2. سجاد 11 مارس 2008
  3. fingil 11 مارس 2008
  4. mehrankarzari 11 مارس 2008

Leave a Reply