لینکهای محافظه کار

حوصله‌ی بالاترین و جو متشنج و خشونت‌های کلامی و لینک‌های مزخرفی که گهگاه بالا می‌آید را ندارم. عوضش RSS لینک‌های چند کاربر خوبش را تعقیب می‌کنم. یکی‌شان محافظه‌کار.

از کسانی که کارشان را جدی می‌گیرند خوشم می‌آید. محافظه‌کار وقتی لینکی توی بالاترین می‌گذارد، حتما قبلش حسابی دور و بر لینک تحقیق کرده و اطلاعات جنبی پیدا کرده و همه‌ی این‌ها را هم می‌گذارد توی کامنت‌های لینک و خوانندگانش هم معمولا آدم‌های جدی و دقیقی هستند مثل خودش و خلاصه مدتی که از نهادن لینک می‌گذرد، دیگر سوال بی‌پاسخی در موردش باقی نمی‌ماند.

چند وقتی پیش لینکی داده بود به: «آلبوم عکسهای علی خان والی، اواسط تا اواخر دوره قاجاریه». این شاهکارِ لینک‌هایی بوده که تا بحال از او دیده‌ام. یک آلبوم 480 صفحه‌ای است شامل شاید 1000 عکس قاجاری و توضیحات دست‌نویس درباره‌ی عکس‌ها و داستان‌های دیگر. صاحب آلبوم کسی است به نام علی خان حاکم که 40-50 تا عکس از خودش در لباس‌ها و سن‌ها و حالت‌های مختلف در آلبوم هست. غیر از عکس‌های صاحب آلبوم و آدم‌های دیگر (که تعدادشان هم زیاد است) عکس‌های دیدنی‌ای هم دارد از بناهای تاریخی و مناظر طبیعی آذربایجان و کردستان و تک و توک جاهای دیگر ایران. هم توی خود عکس‌ها و هم توی توضیحات خیلی سوژه‌های جالبی پیدا می‌شود که سعی می‌کنم به تدریج بعضی‌هایشان را بازگو کنم. (نسخه PDF هم دارد. 194MB است)

به هر حال که اگر دلتان هفته‌ای 4-5 لینک خوب می‌خواهد، لینک‌های محافظه‌کار را از دست ندهید!

۲ Comments

  1. زینب 15 ژانویه 2009
  2. دینا 15 ژانویه 2009

Leave a Reply